Bugun Urganch davlat universiteti rektori Feruza Madrahimova boshchiligida prorektorlar, fakultet dekanlari, tegishli bo‘lim boshliqlari va mas’ullar ishtirokida kengaytirilgan yig‘ilish bo‘lib o‘tdi.
Yig‘ilishda dastlab universitetning xalqaro faoliyatini tartibga solish masalalari atroflicha muhokama qilindi. Xususan, xorijiy tajriba almashish, malaka oshirish va stajirovka dasturlariga yuboriladigan professor-o‘qituvchilarni saralash mezonlari yuzasidan ishlab chiqilgan Nizom bo’yicha batafsil tushuntirishlar berildi. Shuningdek, xorijda bilim va tajriba orttirib qaytgan mutaxassislarning o‘z tajribalarini hamkasblari bilan bo‘lish, seminar va mahorat darslari tashkil etishi lozimligi qayd etildi.
Shuningdek, yig‘ilishning navbatdagi muhim masala universitetning ma’naviy-ma’rifiy faoliyat tizimi orqali talabalar va professor-o‘qituvchilar o‘rtasida odob-axloq qoidalariga rioya etilishi, sog’lom ma’naviy muhit va o’zaro muomala madaniyatini yuksaltirish masalalari muhokama qilindi.
Yig‘ilish yakunida ko‘tarilgan barcha masalalar yuzasidan tegishli vazifalar belgilab berilib, ularning ijrosini ta’minlash bo‘yicha aniq topshiriqlar berildi.

The Regular Meeting of the Rector’s Council Was Held
Today, an extended meeting was held under the leadership of the Rector of Urgench State University, Feruza Madrahimova, with the participation of vice-rectors, faculty deans, heads of relevant departments, and responsible staff members.
At the meeting, issues related to the regulation of the university’s international activities were thoroughly discussed. In particular, detailed explanations were provided regarding the Regulation developed on the criteria for selecting faculty members to be sent abroad for experience exchange, professional development, and internship programs. It was also emphasized that specialists who return from abroad should share their knowledge and experience with colleagues by organizing seminars and master classes.
In addition, another important issue discussed during the meeting was ensuring adherence to ethical standards among students and faculty, as well as enhancing a healthy moral environment and a culture of communication through the university’s spiritual and educational activities system.
At the conclusion of the meeting, specific tasks were outlined for all discussed issues, and clear instructions were given to ensure their implementation.