Maktab bitiruvchilari uchun fan olimpiadasining hal qiluvchi bosqichi o‘tkazildi
Bugun, 30-aprel kuni Urganch davlat universitetida Xorazm viloyati maktabgacha va maktab ta’limi boshqarmasi hamkorligida umumiy o‘rta ta’lim maktablarining 11-sinf o‘quvchilari uchun tashkil etilgan 2025/2026 o‘quv yiliga mo‘ljallangan ko‘p bosqichli fan olimpiadasining yakuniy bosqichi bo‘lib o‘tdi.
Olimpiadaning maqsadi, iqtidorli o‘quvchilarni aniqlash, ularning bilim va salohiyatini qo‘llab-quvvatlash hamda oliy ta’limga jalb etishdan iborat.
Ushbu bosqichda avvalgi saralash jarayonlarida yuqori natijalarga erishgan iqtidorli o‘quvchilar ishtirok etib, fizika, kimyo, biologiya hamda informatika va axborot texnologiyalari yo'nalishlarida o‘z bilim va mahoratlarini namoyish etishdi.
Eslatib o'tamiz, yakuniy natijalarga ko‘ra g‘oliblikni qo‘lga kiritgan 1-, 2- va 3-o‘rin sohiblari belgilangan tartib asosida Urganch davlat universitetiga imtihonsiz qabul qilinadi.

Проведён заключительный этап предметной олимпиады для выпускников школ
Сегодня, 30 апреля, в Ургенчском государственном университете в сотрудничестве с Управлением дошкольного и школьного образования Хорезмской области состоялся заключительный этап многоэтапной предметной олимпиады, организованной для учащихся 11-х классов общеобразовательных школ на 2025/2026 учебный год.
Цель олимпиады — выявление одарённых учащихся, поддержка их знаний и потенциала, а также привлечение к высшему образованию.
На данном этапе приняли участие талантливые школьники, показавшие высокие результаты на предыдущих этапах отбора, и продемонстрировали свои знания и навыки по направлениям физики, химии, биологии, а также информатики и информационных технологий.
Напоминаем, что по итоговым результатам победители, занявшие 1-е, 2-е и 3-е места, будут зачислены в Ургенчский государственный университет без вступительных экзаменов в установленном порядке.