Maktab bitiruvchilari uchun fan olimpiadasining hal qiluvchi bosqichi o‘tkazildi
Bugun, 30-aprel kuni Urganch davlat universitetida Xorazm viloyati maktabgacha va maktab ta’limi boshqarmasi hamkorligida umumiy o‘rta ta’lim maktablarining 11-sinf o‘quvchilari uchun tashkil etilgan 2025/2026 o‘quv yiliga mo‘ljallangan ko‘p bosqichli fan olimpiadasining yakuniy bosqichi bo‘lib o‘tdi.
Olimpiadaning maqsadi, iqtidorli o‘quvchilarni aniqlash, ularning bilim va salohiyatini qo‘llab-quvvatlash hamda oliy ta’limga jalb etishdan iborat.
Ushbu bosqichda avvalgi saralash jarayonlarida yuqori natijalarga erishgan iqtidorli o‘quvchilar ishtirok etib, fizika, kimyo, biologiya hamda informatika va axborot texnologiyalari yo'nalishlarida o‘z bilim va mahoratlarini namoyish etishdi.
Eslatib o'tamiz, yakuniy natijalarga ko‘ra g‘oliblikni qo‘lga kiritgan 1-, 2- va 3-o‘rin sohiblari belgilangan tartib asosida Urganch davlat universitetiga imtihonsiz qabul qilinadi.

The final stage of the subject Olympiad for school graduates was held
Today, April 30, the final stage of a multi-stage subject Olympiad for 11th-grade students of general secondary schools for the 2025/2026 academic year was held at Urgench State University in cooperation with the Khorezm Regional Department of Preschool and School Education.
The aim of the Olympiad is to identify talented students, support their knowledge and potential, and encourage their enrollment in higher education.
At this stage, gifted students who achieved high results in the previous selection rounds participated and demonstrated their knowledge and skills in physics, chemistry, biology, as well as informatics and information technologies.
We remind that, according to the final results, the winners who take 1st, 2nd, and 3rd places will be admitted to Urgench State University without entrance examinations in accordance with established procedures.