UrDUda yakuniy nazorat jarayonlari boshlandi
Abu Rayhon Beruniy nomidagi Urganch davlat universitetida 2026-yil 11-may sanasidan 2025/2026 o‘quv yili bahorgi semestri yakunlari bo‘yicha barcha fanlardan yakuniy nazoratlar belgilangan grafik asosida tashkil etilmoqda. Imtihonlar test, yozma va amaliy shaklda o'tkazilmoqda.
Jarayonlarning shaffof, adolatli va tartibli o‘tishini ta’minlash maqsadida tegishli tuzilmalar tomonidan qat’iy nazorat yo‘lga qo‘yilgan. Nazoratlar belgilangan auditoriyalarda, zarur texnik vositalar va ovozli video-kuzatuv kameralar nazorati ostida bo'lib o'tmoqda.
Imtihonlar davomida belgilangan grafik asosida biriktirilgan komissiya a’zolari, Ta’lim sifatini nazorat qilish bo‘limi, Korrupsiyaga qarshi kurashish “Komplayens-nazorat” tizimini boshqarish bo‘limi hamda O‘quv-uslubiy boshqarma xodimlari tomonidan doimiy monitoring olib borilmoqda.

В Ургенчском государственном университете начались итоговые контрольные работы
В Ургенчском государственном университете имени Абу Райхона Беруни с 11 мая 2026 года в соответствии с утверждённым графиком проводятся итоговые контрольные работы по всем дисциплинам за весенний семестр 2025/2026 учебного года. Экзамены организованы в форме тестов, письменных и практических заданий.
В целях обеспечения прозрачности, справедливости и порядка проведения процесса установлен строгий контроль со стороны соответствующих структур. Контрольные мероприятия проходят в закреплённых аудиториях, с использованием необходимых технических средств, а также под наблюдением аудио- и видеокамер.
В ходе экзаменов в соответствии с установленным графиком осуществляется постоянный мониторинг со стороны членов закреплённой комиссии, отдела контроля качества образования, отдела управления системой «Комплаенс-контроль» по борьбе с коррупцией, а также сотрудников Учебно-методического управления.