Talabalarga shaxsiy psixologik rivojlanish bo'yicha trening o’tkazildi
Bugun Urganch davlat universitetida psixologiya fanlari bo‘yicha falsafa doktori, dotsent,"Shuhrat" medali, "Oliy ta'lim a'lochisi" ko'krak nishoni sohibi, psixolog-trener Nuriddin Ubaydullayev mehmon bo’lib, talaba-yoshlarning shaxsiy rivojlanishi, psixologik barqarorligi va motivatsiyasini oshirishga qaratilgan “Shaxsiy psixologik rivojlanish” mavzusida psixologik-trening o‘tkazdi.
Tadbir avvalida universitet rektori Feruza Madrahimova so‘zga chiqib, bugungi globallashuv davrida yoshlarning nafaqat bilimli, balki mustahkam psixologik tafakkur va ichki motivatsiyaga ega bo‘lishi muhim ekanini ta’kidladi. Mehmon trenerning ilmiy-amaliy faoliyati haqida alohida ma’lumot berib, trening ishiga omad tiladi.
Samimiy va jonli muloqot ruhida o‘tgan trening davomida talabalar shaxsiy rivojlanish, ichki motivatsiyani shakllantirish, stresslarni boshqarish, maqsad sari qat’iy intilish hamda zamonaviy yoshlar psixologiyasiga oid muhim tavsiya va fikrlarga ega bo‘ldilar.
Tadbir yakunida talabalar o‘zlarini qiziqtirgan savollar bilan mutaxassisga murojaat qilib, batafsil javoblar oldilar. Mazkur uchrashuv yoshlarning ruhiy salomatligini mustahkamlash, ularning hayotga bo‘lgan ijobiy qarashlarini shakllantirishda muhim ahamiyat kasb etdi.

Для студентов был проведён тренинг по личностному психологическому развитию
Сегодня в Ургенчском государственном университете в качестве гостя выступил доктор философии по психологическим наукам, доцент, обладатель медали «Шухрат» и нагрудного знака «Отличник высшего образования», психолог-тренер Нуриддин Убайдуллаев. Он провёл психологический тренинг на тему «Личностное психологическое развитие», направленный на развитие личности студентов, укрепление их психологической устойчивости и повышение мотивации.
В начале мероприятия ректор университета Феруза Мадрахимова выступила с приветственным словом и подчеркнула, что в современную эпоху глобализации молодёжь должна быть не только образованной, но и обладать устойчивым психологическим мышлением и внутренней мотивацией. Она также отдельно отметила научно-практическую деятельность приглашённого тренера и пожелала успехов в проведении тренинга.
В ходе тренинга, прошедшего в атмосфере искреннего и живого общения, студенты получили важные рекомендации и знания по вопросам личностного развития, формирования внутренней мотивации, управления стрессом, целеустремлённости, а также психологии современной молодёжи.
В завершение мероприятия студенты обратились к специалисту с интересующими их вопросами и получили подробные ответы. Данная встреча сыграла важную роль в укреплении психологического здоровья молодёжи и формировании у них позитивного отношения к жизни.