Talabalarga shaxsiy psixologik rivojlanish bo'yicha trening o’tkazildi
Bugun Urganch davlat universitetida psixologiya fanlari bo‘yicha falsafa doktori, dotsent,"Shuhrat" medali, "Oliy ta'lim a'lochisi" ko'krak nishoni sohibi, psixolog-trener Nuriddin Ubaydullayev mehmon bo’lib, talaba-yoshlarning shaxsiy rivojlanishi, psixologik barqarorligi va motivatsiyasini oshirishga qaratilgan “Shaxsiy psixologik rivojlanish” mavzusida psixologik-trening o‘tkazdi.
Tadbir avvalida universitet rektori Feruza Madrahimova so‘zga chiqib, bugungi globallashuv davrida yoshlarning nafaqat bilimli, balki mustahkam psixologik tafakkur va ichki motivatsiyaga ega bo‘lishi muhim ekanini ta’kidladi. Mehmon trenerning ilmiy-amaliy faoliyati haqida alohida ma’lumot berib, trening ishiga omad tiladi.
Samimiy va jonli muloqot ruhida o‘tgan trening davomida talabalar shaxsiy rivojlanish, ichki motivatsiyani shakllantirish, stresslarni boshqarish, maqsad sari qat’iy intilish hamda zamonaviy yoshlar psixologiyasiga oid muhim tavsiya va fikrlarga ega bo‘ldilar.
Tadbir yakunida talabalar o‘zlarini qiziqtirgan savollar bilan mutaxassisga murojaat qilib, batafsil javoblar oldilar. Mazkur uchrashuv yoshlarning ruhiy salomatligini mustahkamlash, ularning hayotga bo‘lgan ijobiy qarashlarini shakllantirishda muhim ahamiyat kasb etdi.

A Training on Personal Psychological Development Was Held for Students
Today, PhD in Psychological Sciences, Associate Professor, recipient of the "Shuhrat" medal and the "Excellent in Higher Education" badge, psychologist-trainer Nuriddin Ubaydullayev was a guest at Urgench State University. He conducted a psychological training session titled “Personal Psychological Development,” aimed at enhancing students’ personal growth, psychological resilience, and motivation.
At the beginning of the event, the Rector of the university, Feruza Madrahimova, delivered an opening speech and emphasized that in today’s era of globalization, young people should possess not only strong knowledge but also solid psychological thinking and inner motivation. She also highlighted the guest trainer’s scientific and practical achievements and wished him success in conducting the training.
During the training, which was held in a warm and interactive atmosphere, students received valuable recommendations and insights on personal development, building inner motivation, managing stress, striving confidently toward goals, and understanding the psychology of modern youth.
At the end of the event, students addressed the specialist with their questions and received detailed answers. This meeting played an important role in strengthening the mental well-being of young people and fostering a positive outlook on life.