UrDU rektori Markaziy Osiyo va Ozarbayjon yetakchi ayollari Muloqoti hamda Osiyo xotin-qizlar Forumida ishtirok etdi
Buxoro viloyatida Markaziy Osiyo va Ozarbayjon yetakchi ayollari Muloqotiga hamda Osiyo xotin-qizlari Forumi boshlandi. Forumda O’zbekiston Respublikasi Oliy Majlis Senati raisi Tanzila Narbayeva ishtirok etmoqda. Shuningdek, 20dan ortiq davlatlar, xorijiy tashkilotlar vakillari, shuningdek, Respublikamizning boshqaruv va ta’lim sohasidagi yetakchi ayollari, jumaladan Urganch davlat universiteti rektori Feruza Madrahimova ham ma’ruza bilan ishtirok etmoqda.
Buyuk Ipak yo‘li an’analari, umumiy qadriyatlar va barqaror taraqqiyotga intilish bugun mamlakatlarimizni yanada yaqinlashtirmoqda. Shu ma’noda, ayol olimalar forumi ilm-fan, innovatsiya va xalqaro hamkorlikni mustahkamlashga xizmat qiladigan muhim muloqot maydonidir.

Ректор УрГУ приняла участие в Диалоге ведущих женщин Центральной Азии и Азербайджана и Форуме женщин Азии
В Бухарской области начались Диалог ведущих женщин Центральной Азии и Азербайджана и Форум женщин Азии. В форуме принимает участие председатель Сената Олий Мажлиса Республики Узбекистан Танзила Нарбаева. Также участвуют представители более 20 стран и международных организаций, а также ведущие женщины из сферы управления и образования Республики Узбекистан, включая ректора Ургенчский государственный университет Феруза Мадрахимова, которая выступает с докладом.
Традиции Великого шелкового пути, общие ценности и стремление к устойчивому развитию сегодня сближают наши страны. В этом смысле форум женщин-учёных является важной площадкой для укрепления науки, инноваций и международного сотрудничества.