UrDU rektori Markaziy Osiyo va Ozarbayjon yetakchi ayollari Muloqoti hamda Osiyo xotin-qizlar Forumida ishtirok etdi
Buxoro viloyatida Markaziy Osiyo va Ozarbayjon yetakchi ayollari Muloqotiga hamda Osiyo xotin-qizlari Forumi boshlandi. Forumda O’zbekiston Respublikasi Oliy Majlis Senati raisi Tanzila Narbayeva ishtirok etmoqda. Shuningdek, 20dan ortiq davlatlar, xorijiy tashkilotlar vakillari, shuningdek, Respublikamizning boshqaruv va ta’lim sohasidagi yetakchi ayollari, jumaladan Urganch davlat universiteti rektori Feruza Madrahimova ham ma’ruza bilan ishtirok etmoqda.
Buyuk Ipak yo‘li an’analari, umumiy qadriyatlar va barqaror taraqqiyotga intilish bugun mamlakatlarimizni yanada yaqinlashtirmoqda. Shu ma’noda, ayol olimalar forumi ilm-fan, innovatsiya va xalqaro hamkorlikni mustahkamlashga xizmat qiladigan muhim muloqot maydonidir.

The Rector of UrSU participated in the Dialogue of Leading Women of Central Asia and Azerbaijan and the Asia Women’s Forum
The Dialogue of Leading Women of Central Asia and Azerbaijan and the Asia Women’s Forum have started in the Bukhara region. The forum is attended by the Chairperson of the Senate of the Oliy Majlis of the Republic of Uzbekistan, Tanzila Narbayeva. Representatives from more than 20 countries and international organizations are also participating, along with leading women from various sectors of management and education in Uzbekistan, including the Rector of Urgench State University, Feruza Madrahimova, who is delivering a presentation at the forum.
The traditions of the Great Silk Road, shared values, and the pursuit of sustainable development are bringing our countries closer together. In this sense, the Women Scientists’ Forum serves as an important platform for strengthening science, innovation, and international cooperation.