Bugun Urganch davlat universitetida o’tkazilgan rektor huzuridagi kengashning navbatdagi yig‘ilishida rektor Feruza Madrahimova boshchiligida prorektorlar, fakultet dekanlari hamda tegishli rahbar xodimlar ishtirok etdi.
Dastlab tashkiliy masala ko‘rib chiqildi. Universitetning Registrator ofisi boshlig‘i lavozimiga yangi tayinlangan O‘tkir Matyokubov jamoaga tanishtirildi.
Shundan so‘ng, kun tartibidagi masalalar, xususan, bitiruvchi talabalar bandligini ta’minlash bo‘yicha amalga oshirilayotgan ishlar, “Kelajakka qadam” loyihasi imkoniyatlaridan samarali foydalanish, amaliyot jarayonlarining tashkil etilish holati, TTJ masalalari, yakuniy nazoratlarni o‘tkazish hamda o‘quv-uslubiy masalalar, ijro intizomi va xo‘jalik shartnomalari taqsimoti yuzasidan mas’ullar tomonidan ma’lumot va hisobotlar taqdim etildi.

Очередное заседание совета при ректоре состоялось
Сегодня в Ургенчском государственном университете состоялось очередное заседание совета при ректоре под руководством ректора Ферузы Мадрахимовой с участием проректоров, деканов факультетов и соответствующих руководящих сотрудников.
В начале был рассмотрен организационный вопрос. Новоназначенный руководитель Офиса регистратора университета О‘ткир Матёкубов был представлен коллективу.
Затем по вопросам повестки дня, в частности по вопросам обеспечения занятости выпускников, эффективного использования возможностей проекта «Шаг в будущее», состояния организации практики студентов, вопросов студенческих общежитий, проведения итогового контроля, а также учебно-методических вопросов, исполнительской дисциплины и распределения хозяйственных договоров, ответственными лицами была представлена информация и отчёты.
В завершение по обсуждённым вопросам были определены конкретные задачи и поручения для соответствующих ответственных лиц.