“Yosh notiqlar” koʻrik-tanlovining final soni g’oliblari aniqlandi
Bugun Urganch davlat universiteti Filologiya va sanʼat fakulteti tashabbusi bilan an’anaviy tarzda tashkil etib kelinayotgan “Yosh notiqlar” koʻrik-tanlovining final bosqichi yuqori saviyada oʻtkazildi.
Mazkur tanlovning yil davomida o‘tkazilgan bosqichlarida faol va munosib ishtirok etib, g‘oliblikni qo‘lga kiritgan universitetning 6 nafar iqtidorli talabasi finalda 2 ta shart asosida o‘zaro bellashdilar. Ishtirokchilarning nutq madaniyati, fikrlash doirasi, sahnadagi mahorati hamda auditoriya bilan ishlash qobiliyati hakamlar hay’ati tomonidan xolis baholab borildi.
Tadbir davomida O‘zbek tili ta’lim yo‘nalishi 245-guruh talabalari tomonidan tayyorlangan sahna ko‘rinishlari, kuy-qo‘shiqlar va milliy raqslar tomoshabinlarga ko‘tarinki kayfiyat ulashdi. Ayniqsa, iste’dodli shoir Usmon Nosir hayoti va uning ayanchli taqdiriga bag‘ishlangan sahna asari barchada chuqur taassurot qoldirdi.
Tadbir yakunida fakultet dekani, professor D.G‘ayipov so‘zga chiqib, barcha ishtirokchilarning chiqishlarini alohida e’tirof etdi hamda final bosqichi g‘oliblarini tantanali ravishda e’lon qildi.
Tanlovning final soni g‘oliblari bilan tanishing:
1-o‘rin — Yulduz Aitboyeva (Adabiyotshunoslik mutaxassisligi 1-kurs magistranti);
2-o‘rin — Kumushoy Qadamova (Amaliy filologiya ta’lim yo‘nalishi 3-kurs talabasi);
3-o‘rin — Jovbo‘riyeva Umidabonu (Amaliy filologiya ta’lim yo‘nalishi 3-kurs talabasi).
Oʻzining bilim va salohiyati, notiqlik mahorati hamda sahnadagi ishonchli chiqishlari bilan yuqori natijalarni qoʻlga kiritgan barcha gʻolib talabalarimizga kelgusidagi faoliyatlarida ulkan zafarlar tilaymiz.

Winners of the “Young Orators” Competition Final Announced
Today, the final stage of the traditional “Young Orators” competition, organized on the initiative of the Faculty of Philology and Arts of Urgench State University, was held at a high level.
Throughout the year, students actively and participated in the various stages of the competition, and six talented finalists who earned winning positions in the preliminary rounds competed in the final based on two conditions. The participants’ speech culture, breadth of thinking, stage performance skills, and ability to engage with the audience were fairly evaluated by the jury members.
During the event, students of Group 245 of the Uzbek Language program presented theatrical performances, musical pieces, and national dances, creating an uplifting atmosphere for the audience. In particular, a stage performance dedicated to the life and tragic fate of the talented poet Usmon Nosir left a deep impression on everyone present.
At the end of the event, the dean of the faculty, Professor D.Ghayipov, delivered a speech, highly praising all participants and ceremonially announcing the winners of the final stage.
Meet the winners of the final stage of the competition:
1st place — Yulduz Aitboyeva (1st-year master’s student in Literary Studies);
2nd place — Kumushoy Qadamova (3rd-year student of Applied Philology);
3rd place — Jovboriyeva Umidabonu (3rd-year student of Applied Philology).
We sincerely congratulate all our talented winners who achieved remarkable results through their knowledge, potential, public speaking skills, and confident stage performances, and we wish them great success in their future endeavors.