Urganch davlat universiteti sportchi talabalari "Talabalar ligasi"ning Stol tennis bo'yicha respublika bosqichida faxrli 2-o‘rinni qo‘lga kiritdi!
21–22 may kunlari Fargʻona davlat universitetida o‘tkazilgan “Talabalar ligasi”ning respublika bosqichida Urganch davlat universiteti Sport faoliyati, pedagogika va psixologiya fakulteti sportchi talabalari munosib ishtirok etib, faxrli 2-o‘rinni qo‘lga kiritdi!
Musobaqalar davomida talabalarimiz yuksak mahorat va jamoaviy birdamlik namunasini ko‘rsatib, jami 6 ta Kumush medal sohibiga aylanishdi:
Rajabov Dilshod
Jumakulov Farid
Egamberganov Alisher
Nishonova Noila
Sheraliyeva Gulyuz
Axrorova Zebo
Sportchi talabalarimizni ushbu muvaffaqiyat bilan samimiy muborakbod etamiz. Kelgusidagi musobaqalarda ham ularga ulkan zafarlar va yangi g‘alabalar tilaymiz!

Студенты-спортсмены Ургенчского государственного университета заняли почётное 2-е место на республиканском этапе «Студенческой лиги» по настольному теннису!
21–22 мая в Ферганском государственном университете состоялся республиканский этап «Студенческой лиги», в котором достойно выступили студенты-спортсмены факультета спортивной деятельности, педагогики и психологии Ургенчского государственного университета, завоевав почётное 2-е место!
В ходе соревнований наши студенты продемонстрировали высокое мастерство и командное единство, став обладателями 6 серебряных медалей:
Раджабов Дильшод
Жумакулов Фарид
Эгамберганов Алишер
Нишонова Ноила
Шералиева Гулюз
Ахророва Зебо
Искренне поздравляем наших студентов-спортсменов с этим достижением! Желаем им больших побед и новых успехов в будущих соревнованиях!