UrDU talabalari “Mirzo Ulug‘bek vorislari” tanlovining respublika bosqichi g’oliblari safidan joy oldi
18–22 may kunlari Toshkent shahrida “Mirzo Ulug‘bek vorislari” tanlovining respublika bosqichi bo‘lib o‘tdi. To‘rt kun davom etgan nufuzli bellashuvlarda respublikamizning barcha hududlaridan tashrif buyurgan 280 nafar iqtidorli yoshlar o‘z bilim va salohiyatlarini namoyon etdi.
Mazkur tanlovda Urganch davlat universitetining ham bir guruh talabalari munosib ishtirok etib, g‘oliblar safidan joy oldi.
G‘olib talabalarimiz:
Sultonboyev Azizbek — Kompyuter injiniring mutaxassisligi 1-bosqich magistranti
Ollaberganov Juratbek — Yurisprudensiya yo‘nalishi 2-kurs talabasi
Muminov Dilmurod — Matematika injiniring yo‘nalishi 4-kurs talabasi
Shuningdek, Telekommunikatsiya texnologiyalari fakulteti 4-kurs talabasi Ismoil Sapayev “Eng dolzarb mavzuga yechim” nominatsiyasi g‘olibi bo‘ldi.
Talabalarimizning ushbu yutug‘i ilm-fan va innovatsiyalar yo‘lida olib borilayotgan izchil mehnat, intilish va salohiyatning yorqin ifodasidir.
G‘olib yoshlarimizni ushbu katta muvaffaqiyat bilan samimiy muborakbod etamiz Ularga kelgusidagi ilmiy faoliyatlarida yanada ulkan zafarlar tilaymiz!

UrSU Students Became Winners of the Republican Stage of the “Mirzo Ulugbek Vorislari” Competition
From May 18 to 22, the republican stage of the “Mirzo Ulugbek Vorislari” (“Descendants of Mirzo Ulugbek”) competition was held in Tashkent. During the four-day prestigious contest, 280 talented young participants from all regions of the country demonstrated their knowledge, skills, and intellectual potential.
A group of students from Urgench State University also participated successfully in the competition and became winners.
Our winning students:
Azizbek Sultanboyev — 1st-year master’s student in Computer Engineering
Juratbek Ollaberganov — 2nd-year student in Jurisprudence
Dilmurod Muminov — 4th-year student in Mathematical Engineering
In addition, Ismoil Sapayev, a 4th-year student of the Faculty of Telecommunication Technologies, won in the nomination “Best Solution to a Relevant Issue.”
This achievement of our students is a bright reflection of their consistent hard work, dedication, and strong potential in the field of science and innovation.
We sincerely congratulate our talented students on this remarkable success and wish them even greater achievements and victories in their future academic and scientific endeavors!