Yangi O'zbekistonda erkin va farovon yashaylik
2021-yil 31-may kuni mustaqilligimizning 30 yilligi munosabati bilan “Yangi O`zbekistonda erkin va farovon yashaylik!” shiori ostida madaniy-ma’rifiy tadbirlar, ijodiy uchrashuv va konsert dasturlarini o`tkazish maqsadida respublika targ`ibot guruhi a`zolari Xorazm viloyatiga tashrif buyurdilar.
Urganch davlat universiteti YANGI O`ZBEKISTONDA ERKIN VA FAROVON YASHAYLIK
Targ`ibotchilar tashrifning ilk kunida Urganch davlat universitetida bo`lib, talaba-yoshlar bilan uchrashuv o`tkazdilar.  Ushbu ma`naviy-ma`rifiy tadbirda Falsafa fanlari doktori, professor Jamila Shermuxammedova, Respublika Ma’naviyat va ma’rifat markazi bo‘lim boshlig‘i Omonbek Bo‘tayorov,  “Muqimiy” nomidagi O‘zbekiston davlat musiqali teatri aktyori, O‘zbekistonda xizmat ko‘rsatgan artist Aleksandr Bekjonov, shoir va ijodkorlar G.Ibodullayeva hamda  U.Davletov, Xorazm estrada xonandalari o`z chiqishlari, ijod namunalari bilan ishtirok etib, talaba-yoshlarga bayramona kayfiyat ulashdilar.
Tadbir yakunida UrDU Yoshlar masalalari va ma`naviy-ma`rifiy ishlar bo`yicha prorektori  S.Davletov universitet rahbariyati hamda talabalari nomidan targ`ibot guruhi a`zolariga minnatdorchilik bildirdi.

Let's live freely and prosperously in new Uzbekistan
On May 31, 2021, on the occasion of the 30th anniversary of our independence, members of the republican propaganda group visited the Khorezm region to hold cultural and educational events, creative meetings and concerts under the motto "Let's live freely and prosperously in the new Uzbekistan!"
Urganch davlat universiteti YANGI O`ZBEKISTONDA ERKIN VA FAROVON YASHAYLIK
On the first day of the visit, the propagandists visited Urgench State University and met with students. Doctor of philosophical sciences, professor Jamila Shermukhammedova, head of the Department of the Republican Center for Spirituality and Education Omonbek Boytayorov, actor of the state musical theater named after "Muqimiy", artist Alexander Bekjonov, Honored Artist of Uzbekistan, poets and creators G.Ibadullayev and U.Davletov, Khorezm variety singers took part in their performances, samples of creativity and shared a festive mood to the students.
At the end of the event, S. Davletov, Vice-Rector for Youth and Spiritual-Educational Affairs of UrSU, thanked the members of the propaganda group on behalf of the university administration and students.