"Madaniyatlararo muloqot: tilshunoslik, adabiyotshunoslik, folklorshunoslik va tarjimashunoslikning dolzarb masalalari"
Ertaga ya`ni 2021-yilning 9-iyun kuni soat 10:00da Urganch davlat universiteti Madaniyat saroyida  O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining “O‘zbekiston Respublikasida xorijiy tillarni o‘rganishni ommalashtirish faoliyatini sifat jihatidan yangi bosqichga olib chiqish chora-tadbirlari to‘gʻrisida”gi  PQ-5117-sonli qarori ijrosini taʼminlash maqsadida  Xorijiy filologiya fakulteti tashabbusi bilan "Madaniyatlararo muloqot: tilshunoslik, adabiyotshunoslik, folklorshunoslik va tarjimashunoslikning dolzarb masalalari" mavzusida respublika ilmiy-amaliy anjumani o`tkaziladi.

Внимание, объявление! Республиканская научно-практическая конференция “Межкультурный диалог: актуальные вопросы языкознания, литературы, фольклористики и переводоведения“
"Madaniyatlararo muloqot: tilshunoslik, adabiyotshunoslik, folklorshunoslik va tarjimashunoslikning dolzarb masalalari"
Завтра, 9 июня 2021 года, в 10:00 во Дворце культуры Ургенчского государственного университета, в целях обеспечения выполнения Постановления Президента Республики Узбекистан № ПД-5117 «О мерах по поднятию на качественно новый уровень деятельности по популяризации изучения иностранных языков в Республике Узбекистан», по инициативе факультета иностранной филологии будет проведена республиканская научно-практическая конференция на тему “Межкультурный диалог: актуальные вопросы языкознания, литературы, фольклористики и переводоведения“.