"Madaniyatlararo muloqot: tilshunoslik, adabiyotshunoslik, folklorshunoslik va tarjimashunoslikning dolzarb masalalari"
Ertaga ya`ni 2021-yilning 9-iyun kuni soat 10:00da Urganch davlat universiteti Madaniyat saroyida  O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining “O‘zbekiston Respublikasida xorijiy tillarni o‘rganishni ommalashtirish faoliyatini sifat jihatidan yangi bosqichga olib chiqish chora-tadbirlari to‘gʻrisida”gi  PQ-5117-sonli qarori ijrosini taʼminlash maqsadida  Xorijiy filologiya fakulteti tashabbusi bilan "Madaniyatlararo muloqot: tilshunoslik, adabiyotshunoslik, folklorshunoslik va tarjimashunoslikning dolzarb masalalari" mavzusida respublika ilmiy-amaliy anjumani o`tkaziladi.

Attention announcement! Republican scientific-practical conference on "Intercultural dialogue: current issues of linguistics, literature, folklore and translation studies"
"Madaniyatlararo muloqot: tilshunoslik, adabiyotshunoslik, folklorshunoslik va tarjimashunoslikning dolzarb masalalari"
Tomorrow, June 9, 2021, at 10:00 in the Culture Hall of Urgench state university, in order to ensure the implementation of the Resolution of the President of the Republic of Uzbekistan No PD-5117 "On measures to bring the promotion of foreign language learning in the Republic of Uzbekistan to a qualitatively new level" at the initiative of the Foreign Philology Faculty will be held a republican scientific-practical conference on "Intercultural dialogue: current issues of linguistics, literature, folklore and translation studies"