O‘zbekiston xalq artisti Munojat Yo‘lchiyeva bilan uchrashuv
Bugun, 2021-yil 3-avgust kuni Urganch davlat universiteti Madaniyat saroyida O`zbekiston xalq artisti Munojat Yo`lchiyeva bilan mahorat darsi tashkil etildi.
urdu.uz,O‘zbekiston xalq artisti Munojat Yo‘lchiyeva bilan uchrashuv
Tadbirda San'atshunoslik fakulteti Musiqa ta'limi kafedrasi professor-o`qituvchilari jamoasi hamda talabalar ishtirok etishdi. Mahorat uchrashuvi davomida Musiqa ta'limi kafedrasi mudiri Botir Raximov hamda kafedra o`qituvchisi Umidbek Boltayevlar tomonidan Xonandalik mahorati yo`nalishi bo`yicha berilgan savollarga Munojat Yo`lchiyeva batafsil javob berishga harakat qildi.
Shuningdek,  M.Yo`lchiyeva Musiqa ta'limi yo`nalishida tahsil olayotgan iqtidorli talabalar bilan suhbatda bo`ldi. Mahorat darsi so`nggida kelgusida hamkorlik aloqalarini yanada mustahkamlash to`g`risida  kelishib olindi.

Meeting with People's Artist of Uzbekistan Munojat Yulchiyeva
Today, on August 3, 2021, a master class with the People's Artist of Uzbekistan Munojat Yulchiyeva was organized at the Culture Hall of Urgench State University.
urdu.uz,O‘zbekiston xalq artisti Munojat Yo‘lchiyeva bilan uchrashuv
On the event  a team of professors, teachers and students of the Department of Music Education of the Arts Faculty attended. During the master class, Munojat Yulchiyeva tried to answer in detail the questions on singing skills asked by the head of the Department of Music Education Botir Rakhimov and the teacher of the department Umidbek Boltaev.urdu.uz,O‘zbekiston xalq artisti Munojat Yo‘lchiyeva bilan uchrashuv
M.Yulchiyeva also talked to talented students studying in the field of Music Education. At the end of the master class it was agreed to further strengthen cooperation.