Tadbir uzoq yillardan beri Urganch davlat universitetining ilmiy salohiyatiga katta hissa qoʻshib kelayotgan olim, koʻp sonli shogirdlarga ega pedagog, biologiya sohasida qator darslik, oʻquv qoʻllanma va monografiyalar muallifi, professor Satipov Gaipnazar Matvapoyevichning 74 yillik tavallud ayyomiga bagʻishlab oʻtkazildi.
Unda Tabiiy fanlar fakulteti “Biologiya”  kafedrasi professor-oʻqituvchilari,  magistrlari va talaba-yoshlari, ustozning shogirdlari ishtirok etdilar.
Uchrashuvda olim pand-u nasihati , katta hayot tajribasi bilan o‘rtoqlashdi. Xususan, pedagog shaxslar ega bo‘lishlari lozim bo‘lgan fazilatlar haqida batafsil to‘xtalib o‘tdi.
G.Satipovning hayot va mehnat yo‘li har birimiz uchun katta maktab, har bir maslahati, tajribasi biz uchun takrorlanmaydigan saboqdir.
Tadbirda talabalar oʻzlarining badiiy chiqishlari bilan ustozga ehtirom koʻrsatib, tavallud ayyomi bilan qutladilar.

НА ФАКУЛЬТЕТЕ ЕСТЕСТВЕННЫХ НАУК ОРГАНИЗОВАНА "ВСТРЕЧА ТРЕХ ПОКОЛЕНИЙ"
Мероприятие было посвящено 74-летию со дня рождения профессора Сатипова Гайпназара Матвапоевича, ученого, давно внесшего значительный вклад в научный потенциал Ургенчского государственного университета, педагога с большим количеством студентов, автора ряда учебников, учебных пособий и монографии по биологии.
В нем приняли участие профессора, магистранты и студенты кафедры биологии факультета естественных наук, студенты преподавателя.
В ходе встречи ученый поделился своими советами и большим жизненным опытом. В частности, педагог подробно рассказал о качествах, которыми должны обладать личности.
Жизнь и творческий путь Г. Сатипова – это великая школа для каждого из нас, каждый совет и опыт – уникальный урок для нас.
На мероприятии студенты почтили память учителя своими артистическими номерами и поздравили его с днем рождения.