2022-yil 3-iyun kuni Urganch davlat universiteti rahbariyati, Xotin-qizlar maslahat kengashi faollari, Tyutorlar kengashi aʼzolari, Yoshlar ittifoqi UrDU boshlangʻich tashkiloti yetakchilari hamda faol talaba-yoshlar 1-iyun - "Xalqaro bolalarni himoya qilish kuni" munosabati bilan shahrimizdagi 32-son maxsus maktab internatga tashrif buyurdilar. Iliq va samimiy suhbat, goʻzal tilaklar barobarida bolalarga atalgan bayram sovgʻalari ulashildi.
Tashrif doirasida imkoniyati cheklangan va kam taʼminlangan bolalar uchun tashkil qilingan “Mehrigiyo” oromgohida madaniy tadbir tashkil etildi. Unda UrDU Yoshlar masalalari va ma'naviy-ma'rifiy ishlar bo'yicha birinchi prorektori S.Davletov soʻzga chiqib, barcha bolajonlarni bayram bilan tabriklab, ezgu tilak-istaklar bildirdi, universitet maʼmuriyati nomidan bayram sovgʼalarini taqdim qildi.
Tadbirda Sanʼatshunoslik va Pedagogika fakultetlarining isteʼdodli talabalari oʻzlarining badiiy chiqishlari bilan bolajonlarni xursand qildilar. Shuningdek, bolajonlarning chiqishlari namoyish etildi.
Tadbirda UrDU Xotin-qizlar maslahat kengashi raisi Sh.Nurullayeva boshchiligida bir guruh faol ayollar,   Fizika-matematika fakultetining professor-oʻqituvchilari ham qatnashib, bolalarni bayram bilan qutlab, sovgʻa-salomlar ulashdilar.

Команда Ургенчского государственного университета посетила школу-интернат №32
Путь к душе человека начинается с доброты и великодушия. Представления о добре и сострадании, формировавшиеся на протяжении тысячелетий, являются практическим выражением великих ценностей, которые веками глубоко укоренялись в нашем сознании, как основа мировоззрения и духовной жизни нашего народа. Кроме того, наши беззаботные дети – это радость наших глаз, будущее нашей Родины.
3 июня 2022 года руководство Ургенчского государственного университета, активистки Женского экспертного совета, члены тьюторского совета, руководители первичной организации Союза молодежи УрГУ и активные студенты посетили специальную школу-интернат № 32 в нашем городе на по случаю 1 июня - «Международный день защиты детей». Теплая и искренняя беседа, наряду с добрыми пожеланиями, детям были вручены праздничные подарки.
В рамках визита в лагере Мехригиё для детей с особыми потребностями было организовано культурное мероприятие. Первый проректор по работе с молодежью и духовно-воспитательной работе УрГУ С.Давлетов поздравил всех ребят с праздником, выразил наилучшие пожелания и вручил праздничные подарки от имени ректората.
Талантливые студенты факультетов Искусств и Педагогики порадовали ребят своими художественными выступлениями. Также были показаны детские спектакли.
В мероприятии приняли участие группа активисток во главе с председателем Женского экспертного совета УрГУ Ш.Нуруллаевой, профессора и преподаватели физико-математического факультета, которые поздравили ребят с праздником и обменялись подарками.