Xabaringiz bor , joriy yil aprel oyida Urganch davlat universitetiga Koreya Respublikasining Dongshin universitetidan professor-o‘qituvchilar tashrif buyurib, ikki universitet oʻrtasida hamkorlik aloqalarini kengaytirish boʻyicha qator imtiyozlar beruvchi shartnoma imzolangan edi. Xususan, Urganch davlat universitetiga kareys tilini oʻqitish bo‘yicha oʻqituvchi yuborish masalasi ham muhokama qilgan edi.
Bugun, 2022-yil 8-iyul sanasida  mazkur loyihani batafsil ishlab chiqish maqsadida Dongshin universitetining Xalqaro ta'lim instituti rahbari Yoxan Cho hamda bosh direktori Joongyub Lee Urganch davlat universitetiga tashrif buyurib, UrDU rektori Baxrom Abdullayev va Xalqaro aloqalar boʻyicha prorektor Gʻayrat Oʻrazboyev bilan uchrashdilar.
Rasmiy doiradagi uchrashuvda Koreyalik professor-o'qituvchilar uchun ishchi vizani berish, o'qitish jadvali, turar joy, ish haqi masalalari muhokama qilindi. UrDU Xorijiy filologiya fakultetida shu yilning sentabr oyidan boshlab bir yil muddatda kareys tili oʻqitilishiga kelishib olindi.
Shuningdek, kelgusida hamkorlikni yanada kengaytirish, Turizm va Avtomobilsozlik yoʻnalishlarida ham kareys tili oʻqitilishini yoʻlga qoʻyish, talabalar orasida onlayn seminarlar oʻtkazish, professor-oʻqituvchilar almashinuvi, magistratura boʻyicha 1+1 qoʻshma taʼlimini tashkil qilish muhokama qilindi.

A delegation of Dongshin University of the Republic of Korea came to Urgench State University
As you know, professors and teachers fromDongshin University of the Republic of Korea visited Urgench State University in April this year and signed a number of contracts to expand cooperation between the two universities. In particular, the issue of sending a teacher for teaching korean language at Urgench State University, also discussed.
Today, Joongu Lee, Head of the International Education Institute of Dongshin University, visited the Urgench State University and met with the rector of the UrSU Bakhrom Abdullaev and vice-rector for International Cooperations Gayrat Orazboev.
At the official meeting, the issues of giving work visas for Korean professors, teaching schedule, accommodation, and salary were discussed. At the Faculty of Foreign Philology of UrSU, it was agreed to teach the Korean language from September of this year.
It was also discussed further expansion of cooperation, establishment of teaching of the Korean language in Tourism and Automotive directions, holding online seminars among students, exchange of professors and teachers, organization of 1+1 Joint Education on Master's degree.