Turkmanistonlik talabalarning bitiruv kechasi bo'lib o'tdi
Oʻzbekiston va Turkmaniston doʻstligi qardoshlik hamda birodarlik rishtalari bilan mustahkam bogʻliqdir. Buning ezgu natijasi oʻlaroq muassasamizda Turkmanistonlik talabalar ham salmoqli raqamlarni tashkil etishadi.  Taʼkidlash joizki, 2021-2022-oʻquv yilida 975 nafar Turkmanistonlik yigit-qizlar bakalavr darajasiga ega boʻldilar.
Shu munosabat bilan bugun, 18-iyul kuni Urganch davlat universitetida Turkmanistonlik talabalarning bitiruv kechasi boʻlib oʻtdi.
Bugungi diplom topshirish marosimida tabrik soʻzini olgan UrDU rektori Baxrom Abdullayev  hamda birinchi prorektor Sanjar Davletovlar  et va tirnoqdek qardosh ikki millat – o'zbek va turkman xalqi  o‘rtasida do‘stlik va bag‘rikenglik, barcha sohalarda oʻzaro hamkorlik yanada mustahkamlanib borayotganligini eʼtirof etdilar. Oʻtgan 4 yillik taʼlimi mobaynida oʻzining aʼlo oʻqishi, namunali xulqi va universitet maʼnaviy-maʼrifiy hayotidagi faolliklari uchun oʻz mamnuniyatlarini izhor etib, bitirish arafasidagi talabalarga ezgu tilaklarini yoʻlladilar.
Bitiruv kechasida talabalar oʻzlarining badiiy chiqishlarini, tabrik soʻzlarini sheʼriy satrlar orqali bayon etdilar. Kuy-qoʻshiqlar esa kechaga yanada bayramona kayfiyat baxsh etdi.

The graduation party of students from Turkmenistan was held
The friendship between Uzbekistan and Turkmenistan is strongly connected with the bonds of kinship and fellowship. As a result of this, there are significant numbers of Turkmen students in our institution. It should be noted that in the 2021-2022 academic year, 975 young boys and girls from Turkmenistan received a bachelor's degree.
In this regard, today, July 18, the graduation party of Turkmen students was held at Urganch State University.
Bakhrom Abdullayev, rector of UrSU and first vice-rector Sanjar Davletov, who shared the congratulatory speech at today's graduation ceremony, acknowledged that friendship and tolerance, mutual cooperation in all fields between the two nations, Uzbek and Turkmen, are getting stronger. During the past 4 years of education, they expressed their satisfaction for their excellent studies, exemplary behavior and activities in the spiritual and educational life of the university, and sent their best wishes to the students who are about to graduate.
At the graduation party, students presented their artistic performances and congratulatory words through poetic lines. Melodies made the evening even more festive.