Turkmanistonlik talabalarning bitiruv kechasi bo'lib o'tdi
Oʻzbekiston va Turkmaniston doʻstligi qardoshlik hamda birodarlik rishtalari bilan mustahkam bogʻliqdir. Buning ezgu natijasi oʻlaroq muassasamizda Turkmanistonlik talabalar ham salmoqli raqamlarni tashkil etishadi.  Taʼkidlash joizki, 2021-2022-oʻquv yilida 975 nafar Turkmanistonlik yigit-qizlar bakalavr darajasiga ega boʻldilar.
Shu munosabat bilan bugun, 18-iyul kuni Urganch davlat universitetida Turkmanistonlik talabalarning bitiruv kechasi boʻlib oʻtdi.
Bugungi diplom topshirish marosimida tabrik soʻzini olgan UrDU rektori Baxrom Abdullayev  hamda birinchi prorektor Sanjar Davletovlar  et va tirnoqdek qardosh ikki millat – o'zbek va turkman xalqi  o‘rtasida do‘stlik va bag‘rikenglik, barcha sohalarda oʻzaro hamkorlik yanada mustahkamlanib borayotganligini eʼtirof etdilar. Oʻtgan 4 yillik taʼlimi mobaynida oʻzining aʼlo oʻqishi, namunali xulqi va universitet maʼnaviy-maʼrifiy hayotidagi faolliklari uchun oʻz mamnuniyatlarini izhor etib, bitirish arafasidagi talabalarga ezgu tilaklarini yoʻlladilar.
Bitiruv kechasida talabalar oʻzlarining badiiy chiqishlarini, tabrik soʻzlarini sheʼriy satrlar orqali bayon etdilar. Kuy-qoʻshiqlar esa kechaga yanada bayramona kayfiyat baxsh etdi.

Состоялся выпускной вечер студентов из Туркменистана
Дружба между Узбекистаном и Туркменистаном прочно связана узами родства и товарищества. В результате в нашем вузе учится значительное количество туркменских студентов. Следует отметить, что в 2021-2022 учебном году степень бакалавра получили 975 юношей и девушек из Туркменистана.
В связи с этим сегодня, 18 июля, в Ургенчском государственном университете состоялся выпускной вечер туркменских студентов.
Бахром Абдуллаев, ректор УрГУ и первый проректор Санжар Давлетов, выступившие с поздравительной речью на сегодняшней церемонии вручения дипломов, признали, что дружба и толерантность, взаимное сотрудничество во всех сферах между двумя народами, узбекским и туркменским, крепнут. За прошедшие 4 года обучения они выразили удовлетворение отличной учебой, образцовым поведением и деятельностью в духовно-просветительской жизни университета, а также передали наилучшие пожелания выпускникам.
На выпускном вечере студенты представили свои художественные номера и поздравительные слова через стихотворные строки. Мелодии сделали вечер еще более праздничным.