Urganch davlat universitetida ham kasbiy (ijodiy) imtihonlarning ilk kuni boʻlib oʻtmoqda
Xabaringiz bor , respublikamiz bo‘yicha  2022/2023 o‘quv yili uchun 46 ta OTMda  alohida iqtidor talab etadigan yo‘nalishlarda kasbiy (ijodiy) imtihonlar boshlandi. Kasbiy (ijodiy) imtihonlarning bosh maqsadi abituriyentlarning tanlangan mutaxassisliklari bo‘yicha imkoniyatlarini, bilim va malaka darajalarini kasbiy ko‘nikmalarini ijodiy hamda jismoniy qobiliyatlarini aniqlashdan iboratdir.
Bugun Urganch davlat universitetida ham kasbiy (ijodiy) imtihonlarning ilk kuni boʻlib oʻtmoqda. Ijodiy imtihonlarni adolatli, shaffof oʻtkazilishini nazorat qilish maqsadida universitet  Korrupsiyaga qarshi kurashish “Komplayens – nazorat” tizimini boshqarish bo‘limi ham jarayonlarni kuzatmoqda.
Abituriyentlarimizning ota-onalari va kuzatuvchilari uchun Tarix fakulteti binosining 1-2-zallarida imtihon jarayonlarini toʻgʻridan-toʻgʻri kuzatish imkoniyati yaratildi.

The first day of professional (creative) exams is also being held at Urganch State University
As you know, for the academic year 2022/2023 in our republic, professional (creative) exams have started in 46 HEIs in areas that require special talent. The main purpose of professional (creative) exams is to determine the potential of the applicants in their chosen specialties, knowledge and qualification levels, professional skills, creative and physical abilities.
Today, the first day of professional (creative) exams is being held at Urganch State University. In order to control the fair and transparent conduct of creative exams, the department of Department of Anti-Corruption "Compliance Control"of the university is also monitoring the processes.
An opportunity was created for parents and observers of our entrants to directly observe the examination process in halls 1-2 of the building of the Faculty of History.
The Ministry of Internal Affairs and medical personnel were involved to ensure security in the area.