Urganch davlat universitetida ham kasbiy (ijodiy) imtihonlarning ilk kuni boʻlib oʻtmoqda
Xabaringiz bor , respublikamiz bo‘yicha  2022/2023 o‘quv yili uchun 46 ta OTMda  alohida iqtidor talab etadigan yo‘nalishlarda kasbiy (ijodiy) imtihonlar boshlandi. Kasbiy (ijodiy) imtihonlarning bosh maqsadi abituriyentlarning tanlangan mutaxassisliklari bo‘yicha imkoniyatlarini, bilim va malaka darajalarini kasbiy ko‘nikmalarini ijodiy hamda jismoniy qobiliyatlarini aniqlashdan iboratdir.
Bugun Urganch davlat universitetida ham kasbiy (ijodiy) imtihonlarning ilk kuni boʻlib oʻtmoqda. Ijodiy imtihonlarni adolatli, shaffof oʻtkazilishini nazorat qilish maqsadida universitet  Korrupsiyaga qarshi kurashish “Komplayens – nazorat” tizimini boshqarish bo‘limi ham jarayonlarni kuzatmoqda.
Abituriyentlarimizning ota-onalari va kuzatuvchilari uchun Tarix fakulteti binosining 1-2-zallarida imtihon jarayonlarini toʻgʻridan-toʻgʻri kuzatish imkoniyati yaratildi.

В Ургенчском государственном университете также проходит первый день профессиональных (творческих) экзаменов
Как известно, на 2022/2023 учебный год в нашей республике стартовали профессиональные (творческие) экзамены в 46 вузах по направлениям, требующим особого таланта. Основной целью профессиональных (творческих) экзаменов является определение потенциала поступающих по избранным специальностям, уровня знаний и квалификации, профессиональных навыков, творческих и физических способностей.
Сегодня в Ургенчском государственном университете проходит первый день профессиональных (творческих) экзаменов. В целях контроля за честным и прозрачным проведением творческих экзаменов за процессами также следит отдел Департамента противодействия коррупции «Комплаенс-контроль» университета.
Для родителей и наблюдателей наших абитуриентов была создана возможность непосредственного наблюдения за экзаменационным процессом в залах 1-2 корпуса Исторического факультета.