Test sinovlari Urganch  shahridagi "Xorazm" sport majmuasi o'yingohlari va "Yoshlik" sport majmuasida boʻlib oʻtmoqda.
Viloyatda imtihonga puxta tayyorgarlik koʻrilib, barcha sharoitlar yaratilgan. Joylarda kuzatuv kameralari oʻrnatilgan. Test sinovlari shaffoflik asosida oʻtkazilmoqda.
Urganch davlat universiteti professor-o'qituvchilari test jarayonlarida qatnashadigan abituriyentlarning kirishlarida tartib-intizomni saqlashda faol xizmat qilmoqdalar.
Bugun UrDU rektori B.Abdullayev ham jarayonlarni kuzatish maqsadida test o'tkazilayotgan hududlarda bo'lib, abituriyentlar bilan suhbatda bo'ldi va test sinovlarida muvaffaqiyatli natijalarga erishishlarini tiladi.

Абитуриенты для поступления в высшие учебные заведения Хорезмской области принимают участие в испытаниях
Испытания проходят на площадках спорткомплекса «Хорезм» и спорткомплекса «Ёшлик» в городе Ургенч.
В регионе к экзамену велась тщательная подготовка и созданы все условия. На местах установлены камеры наблюдения. Тесты проводятся на основе прозрачности.
Профессора и преподаватели Ургенчского государственного университета активно служат для поддержания порядка в приеме абитуриентов, участвующих в процессе тестирования.
Сегодня ректор УрГУ Б.Абдуллаев посетил полигоны с целью наблюдения за процессами, пообщался с абитуриентами и пожелал им добиться успешных результатов на испытаниях.