“Orientation Week” Tarix fakulteti talabalari bilan davom etdi
“Orientation Week” haftaligi doirasidagi uchrashuv bugun, 9-sentabr kuni Tarix fakultetining 1-kurs talabalari ishtirokida boʻlib oʻtdi. Unda UrDU Birinchi prorektori S.Davletov ishtirok etib, soʻzga chiqdi. Soʻzi avvalida yurtimizda soʻnggi yillarda amalga oshirilgan islohotlarga toʻxtaldi. Universitetning  odob-axloq qoidalari, maʼnaviy-maʼrifiy jarayonlar, faoliyati yoʻlga qoʻyilgan toʻgaraklar, talabalar turar joyiga joylashtirish masalalari hamda ijara toʻlovini qoplab berilishi haqida soʻz yuritdi.
Shuningdek, uchrashuvda Yoshlar ishlari agentligi Xorazm viloyati boshqarmasi boshligʻi S.Palvonov ishtirok etib,  “Yoshlar daftari”, “Bir million dasturchi” loyihasi, agentlik tomonidan yoshlar uchun yaratilayotgan imkoniyatlar, loyihalar haqida maʼlumot berdi. “Jadidlar” toʻplamini universitet kutubxonasiga hadya qildi.

"Orientation Week" continued with the students of the Faculty of History
The meeting within the framework of "Orientation Week" was held today, September 9, with the participation of 1st-year students of the Faculty of History. S. Davletov, the first vice-rector of UrSU, took part in it and spoke. At the beginning of his speech, he touched on the reforms implemented in our country in recent years. He spoke about the rules of etiquette of the university, spiritual and educational processes, established clubs, issues of accommodation for students and reimbursement of rent.
Also, S. Palvonov, the head of the Khorezm Region Department of the Youth Affairs Agency, took part in the meeting and gave information about the "Yoshlar daftari", the "Bir million dasturchi" project, the opportunities and projects created by the agency for young people. He donated the "Jadidlar" collection to the university library.