2022-2023-oʻquv yilida Urganch davlat universitetiga talabalikka tavsiya qilingan oʻgʻil-qizlar uchun “Tanishtiruv haftaligi” davom etmoqda. Unda universitet rahbariyati har bir fakultetning 1-kurs talabalari bilan uchrashuvlar oʻtkazmoqda.
Bugun, 10-sentabr kuni Filologiya fakultetining 1-kurs talabalari bilan UrDU Birinchi prorektori S.Davletov fakultet dekani D.Gʻayipov hamrohligida  uchrashuv oʻtkazdi.
Soʻzi avvalida yurtimizda soʻnggi yillarda amalga oshirilgan islohotlarga toʻxtaldi. Shuningdek, universitetning  odob-axloq qoidalari, maʼnaviy-maʼrifiy jarayonlar, faoliyati yoʻlga qoʻyilgan toʻgaraklar, talabalar turar joyiga joylashtirish masalalari hamda ijara toʻlovini qoplab berilishi haqida soʻz yuritdi.
Shuningdek, fakultet dekani  D.Gʻayipov ta’lim jarayonini tashkil etish masalalari yuzasidan tushuntirish berib, fakultet hayoti bilan tanishtirdi.

"Orientation Week" continues for boys and girls recommended for admission to Urganch State University in the 2022-2023 academic year. The university management is holding meetings with first-year students of each faculty.
Today, on September 10, the first vice-rector of UrSU S. Davletov, accompanied by the dean of the faculty D. Gayipov, held a meeting with the first-year students of the Faculty of Philology.
At the beginning of his speech, he touched on the reforms implemented in our country in recent years. He also talked about the rules of etiquette of the university, spiritual and educational processes, established clubs, issues of accommodation for students and reimbursement of rent.
Also, the dean of the faculty, D. Gayipov, gave an explanation on the issues of organizing the educational process and introduced the life of the faculty.