“Tanishtiruv haftaligi”ning soʻnggi uchrashuvlari Kimyoviy texnologiyalar fakulteti hamda Pedagogika-psixologiya taʻlim yoʻnalishlarining 1-bosqich talabalari ishtirokida oʻtkazildi
Talabalar bilan ochiq muloqot qilib, ularning xohish-istaklari bilan qiziqqan UrDU birinchi prorektori S.Davletov oʻzining hayot tajribasi, tavsiyalari bilan oʻrtoqlashdi. Ular uchun universitetda yaratilgan  sharoitlar, imtiyozlar bilan yaqindan tanishtirib, maʼnaviy-maʼrifiy jarayonlar,  boʻsh vaqtlarini mazmunli oʻtkazish maqsadida tashkil etilgan toʻgaraklardan xabardor qildi.
Shuningdek, Kimyoviy texnologiyalar fakulteti dekani Sh.Kuramboyev ta’lim jarayonini tashkil etish masalalari yuzasidan tushuntirish berib, fakultet hayoti bilan tanishtirdi. Shu bilan rahbariyatning “Tanishtiruv haftaligi” doirasidagi uchrashuvlari yakuniga yetdi.

Последние встречи «Ориентационной недели» прошли с участием студентов 1 курса факультета Химических технологий и Педагогики-психологии
Своим жизненным опытом и рекомендациями поделился первый проректор УрГУ С. Давлетов, который открыто общался со студентами и интересовался их пожеланиями. Он знакомил их с условиями и привилегиями, созданными для них в университете, информировал о духовно-воспитательных процессах, клубах, организованных для содержательного проведения свободного времени.
Также декан Химико-технологического факультета Ш. Курамбоев, разъяснил вопросы организации учебного процесса и ознакомил с жизнью факультета. На этом встречи руководства в рамках «Ориентационной недели» подошли к концу.