Rektor Fizika-matematika fakultetining navbatdagi yoʻnalishlari talabalari bilan uchrashdi
Urganch davlat universiteti rektori B.Abdullayevning  Fizika-matematika fakultetining 1-kurs talabalari bilan uchrashuvi bugun, 3-oktabr kuni davom etdi.  Uchrashuvda UrDU Yoshlar bilan ishlash, ma’naviyat-ma’rifat bo’limi boshlig’i  Sh.Allaberganov, Yoshlar ittifoqining Urganch davlat universiteti boshlang‘ich tashkiloti yetakchisi A.Samandarov hamda fakultet tyutorlari va talaba-yoshlari ishtirok etdilar.
Uchrashuvda asosiy masala taʼlimdagi islohotlar, universitetning sharoit va imkoniyatlari bilan yaqindan tanishtirish, talabalar turar joyiga joylashish masalasi, universitetning ichki tartibi, “Odob-axloq” qoidalari va kiyinish madaniyatiga rioya qilish kerakligini aytib o‘tildi. Rektor B.Abdullayev talabalarni qiziqtirgan barcha savollariga javob berdi.

The rector met with the students of the Faculty of Physics and Mathematics
The meeting of Urganch State University Rector B.Abdullayev with the 1st year students of the Faculty of Physics and Mathematics continued today, October 3. The meeting was attended by Sh. Allaberganov, Head of the Department of Work with Youth, Spirituality and Education of UrSU, A. Samandarov, the leader of the primary organization of the Youth Union of Urganch State University, as well as faculty tutors and students.
At the meeting, it was mentioned that the main issues are educational reforms, familiarization with the conditions and opportunities of the university, the issue of accommodation for students, the internal order of the university, the rules of "Etiquette" and the need to observe the dress code. Rector B.Abdullayev answered all the students' questions.