Rektor Fizika-matematika fakultetining navbatdagi yoʻnalishlari talabalari bilan uchrashdi
Urganch davlat universiteti rektori B.Abdullayevning  Fizika-matematika fakultetining 1-kurs talabalari bilan uchrashuvi bugun, 3-oktabr kuni davom etdi.  Uchrashuvda UrDU Yoshlar bilan ishlash, ma’naviyat-ma’rifat bo’limi boshlig’i  Sh.Allaberganov, Yoshlar ittifoqining Urganch davlat universiteti boshlang‘ich tashkiloti yetakchisi A.Samandarov hamda fakultet tyutorlari va talaba-yoshlari ishtirok etdilar.
Uchrashuvda asosiy masala taʼlimdagi islohotlar, universitetning sharoit va imkoniyatlari bilan yaqindan tanishtirish, talabalar turar joyiga joylashish masalasi, universitetning ichki tartibi, “Odob-axloq” qoidalari va kiyinish madaniyatiga rioya qilish kerakligini aytib o‘tildi. Rektor B.Abdullayev talabalarni qiziqtirgan barcha savollariga javob berdi.

Сегодня, 3 октября, продолжилась встреча ректора Ургенчского государственного университета Б.Абдуллаева со студентами 1 курса Физико-математического факультета. Аллаберганов, заведующий кафедрой работы с молодежью, духовности и воспитания УрГУ, А. Самандаров, руководитель первичной организации Союза молодежи Ургенчского государственного университета, а также преподаватели факультета и студенты.
На совещании было упомянуто, что основными вопросами являются образовательная реформа, ознакомление с условиями и возможностями вуза, вопрос размещения студентов, внутренний порядок вуза, правила «Этикета» и необходимость соблюдения дресс-код. Ректор Б.Абдуллаев ответил на все вопросы студентов.