Oliygoh-mahalla-hokimlik-ichki ishlar hamkorligida uchrashuv bo'lib o'tdi
Bugun Filologiya fakulteti tashabbusi bilan tashkil etilgan "Talaba xavfsizligi" profilaktik oyligi doirasidagi mazkur uchrashuvda Filologiya, Fizika-matematika, Iqtisodiyot, Tabiiy fanlar hamda Jismoniy madaniyat fakultetlarining talaba-yoshlari ishtirok etdilar. Tadbirni UrDU Birinchi prorektori S.Davletov kirish so'zi bilan ochib berdi.
Filologiya fakulteti dekani D.G'ayipov moderatorligida o'tkazilgan ushbu tadbirda yoshlar orasida huquqbuzarlikning oldini olish va jinoyatchilikka qarshi kurash bo'yicha amalga oshirilayotgan ishlar ko'lami yuzasidan Xorazm viloyati IIB Terrorizmga qarshi kurash bo'limi boshlig'i, mayor E.Sapayev, Xorazm viloyati IIB huquqbuzarliklar profilaktikasi boshqarmasi boshlig'ining xotin-qizlar masalalari bo'yicha o'rinbosari D.Bog'ibekovalar ma'ruza qildilar.
Shuningdek, UzLiDeP Xorazm viloyati kengashi raisi o'rinbosari Sh.Atajonov hamda partiyaning mas'ul xodimi U.Nurmetovlar bugungi kunda yoshlarga yaratilayotgan imkoniyatlar, ularning faoliyatini maqsadli yo'naltirish yuzasidan amalga oshirilayotgan ustuvor vazifalari to'g'risida tavsiyalar berib o'tdilar hamda professor-o'qituvchilar va talaba-yoshlar orasida bir guruhi ushbu partiya a'zosi sifatida qabul qilinganligi mamnuniyat bilan e'lon qildilar.
Qolaversa, “Jaloliddin Manguberdi” mahallasi xotin-qizlar faoli D.Otajonova mahallalarda yoshlarning bo'sh vaqtlarini mazmunli tashkil etishga qaratilgan chora-tadbirlar jinoyatchilik va huquqbuzarlikka qarshi kurash sifatida amalga oshirilayotgan ishlar ekanligini alohida ta'kidladi.
Ta'kidlash joizki, bu kabi profilaktik tadbirlardan ko'zlangan asosiy maqsad yoshlar orasida huquqbuzarlikning har qanday holatlariga yo'l qo'ymaslik hamda ogoh bo'lish zarurligini talaba-yoshlarga tushuntirishdir.

A meeting was held in collaboration between higher education-mahalla-hokimlik-internal affairs
Students of the Philology, Physics-Mathematics, Economics, Natural Sciences, and Physical Culture faculties took part in this meeting within the framework of the "Student Safety" preventive month, which was organized today by the initiative of the Faculty of Philology. The event was opened by the first vice-rector of UrSU S. Davletov with an introduction.
At this event, which was moderated by the dean of the Faculty of Philology D.Gayipov, the head of the Anti-Terrorism Department of the Ministry of Internal Affairs of the Khorezm region, major E.Sapayev, spoke about the scope of the work being carried out on the prevention of delinquency among young people and the fight against crime. D. Bog'ibekova, deputy head of the crime prevention department of Khorezm region IIB for women's issues, gave a speech.
Also, the deputy chairman of the Khorezm regional council of UzLiDeP Sh. Atajonov and the responsible party official U. Nurmetov gave recommendations about the opportunities created for young people today, the priority tasks that are being implemented in order to target their activities and a group of professors and teachers and students are pleased to announce that they have been accepted as members of this party.
In addition, D. Otajonova, a women's activist of "Jalaluddin Manguberdi" neighborhood, emphasized that the measures aimed at meaningful organization of free time of young people in the neighborhoods are being implemented as a fight against crime and delinquency.
It should be noted that the main goal of such preventive measures is to prevent any cases of crime among young people and to explain to students the need to be aware.