Zakovatchilarni Urganch davlat universiteti talabalari safida koʻrsam xursand boʻlaman…
Bugun Urganch davlat universiteti rektori Baxrom Abdullayev hamda UrDU oʻquv ishlari boʻyicha prorektori, akademik litsey direktori Sardor Xodjaniyozovlar oʻrta maxsus va professional taʼlim muassasalari oʻquvchilari oʻrtasida o'tkazilgan  “Zakovat” intellektual oʻyinining Respublika bosqichi  g'oliblari - Urganch davlat universiteti akademik litsey jamoasini qutlash maqsadida litseyga tashrif buyurishdi, oʻzlarining tabrik soʻzlarini yoʻlladilar.
“Sizlar bu g'alabangiz tufayli muhtaram Prezidentimiz tashabbusi bilan imtiyoz asosida talabalik baxtiga musharraf bo'ldingizlar. Zakovatchilarni Urganch davlat universiteti talabalari safida koʻrsam xursand boʻlaman. Universitetimiz hamisha sizlarni qoʻllab-quvvatlaydi...”, - deya eʼtirof etdi rektor B.Abdullayev o'zining tabrik soʻzida.
Shundan so'ng, Oliy va oʻrta maxsus taʻlim vazirligi, “Zakovat intellektual klubi” NNT va Oʻzbekiston Respublikasi Yoshlar ishlari agentligining Diplomi hamda Urganch davlat universitetining pul mukofoti va sertifikatini  tantanali topshirdilar.
Uchrashuv yakunida, jamoa murabbiysi Z.Bekchanov va jamoa aʻzolari oʻzlarining mamnuniyatini izhor etib, nutq soʻzladilar.

Буду рад видеть интеллектуалов среди студентов Ургенчского государственного университета...
Сегодня ректор УрГУ Бахром Абдуллаев и проректор УрГУ по учебной работе, директор Академического лицея Сардор Ходжаниезов посетили лицей, чтобы поприветствовать победителей Республиканского этапа интеллектуальной игры «Заковат», проведенной среди учащихся средних специальных и профессиональных учебных заведений - коллектив академического лицея Ургенчского государственного университета и направил свои поздравительные слова.
«Благодаря этой победе вы смогли насладиться студенческим счастьем на правах привилегии по инициативе нашего уважаемого Президента. Буду рад видеть интеллигенцию среди студентов Ургенчского государственного университета. Наш университет всегда поддержит вас.. .», - признал в своей поздравительной речи ректор Б.Абдуллаев.
После этого им торжественно вручили Министерство высшего и среднего специального образования, ОО «Интеллектуальный клуб «Заковат» и Почетную грамоту Агентства по делам молодежи Республики Узбекистан, а также денежную премию и сертификат Ургенчского государственного университета.
В завершение встречи выступили тренер команды Бекчанов З. и члены команды, выразив свое удовлетворение.