Zakovatchilarni Urganch davlat universiteti talabalari safida koʻrsam xursand boʻlaman…
Bugun Urganch davlat universiteti rektori Baxrom Abdullayev hamda UrDU oʻquv ishlari boʻyicha prorektori, akademik litsey direktori Sardor Xodjaniyozovlar oʻrta maxsus va professional taʼlim muassasalari oʻquvchilari oʻrtasida o'tkazilgan  “Zakovat” intellektual oʻyinining Respublika bosqichi  g'oliblari - Urganch davlat universiteti akademik litsey jamoasini qutlash maqsadida litseyga tashrif buyurishdi, oʻzlarining tabrik soʻzlarini yoʻlladilar.
“Sizlar bu g'alabangiz tufayli muhtaram Prezidentimiz tashabbusi bilan imtiyoz asosida talabalik baxtiga musharraf bo'ldingizlar. Zakovatchilarni Urganch davlat universiteti talabalari safida koʻrsam xursand boʻlaman. Universitetimiz hamisha sizlarni qoʻllab-quvvatlaydi...”, - deya eʼtirof etdi rektor B.Abdullayev o'zining tabrik soʻzida.
Shundan so'ng, Oliy va oʻrta maxsus taʻlim vazirligi, “Zakovat intellektual klubi” NNT va Oʻzbekiston Respublikasi Yoshlar ishlari agentligining Diplomi hamda Urganch davlat universitetining pul mukofoti va sertifikatini  tantanali topshirdilar.
Uchrashuv yakunida, jamoa murabbiysi Z.Bekchanov va jamoa aʻzolari oʻzlarining mamnuniyatini izhor etib, nutq soʻzladilar.

I will be happy to see Intellectuals among the students of Urganch State University...
Today, Urganch State University Rector Bakhrom Abdullayev and UrSU Vice-Rector for Academic Affairs, Academic Lyceum Director Sardor Khodjaniyozov visited the lyceum to welcome the winners of the Republican stage of the intellectual game "Zakovat" held among students of secondary special and professional educational institutions - Urganch State University academic lyceum team and sent their congratulatory words.
"Thanks to this victory, you were able to enjoy student happiness on the basis of privilege at the initiative of our honorable President. I will be happy to see the intellectuals among the students of Urganch State University. Our university will always support you...", Rector B. Abdullayev admitted in his congratulatory speech.
After that, the Ministry of Higher and Secondary Special Education, the NGO "Zakovat Intellectual Club" and the Diploma of the Youth Affairs Agency of the Republic of Uzbekistan, as well as the monetary award and certificate of Urganch State University, solemnly presented them.
At the end of the meeting, team coach Z. Bekchanov and team members gave a speech expressing their satisfaction.