Joriy yil 6-dekabr sanasida Urganch davlat universiteti Kuzatuv kengashining navbatdagi yig‘ilishi bo‘lib o‘tdi.
Unda kun tartibidan o‘rin olgan talalabalarni ish bilan ta’minlash maqsadida universitet talabalar turar joylari atrofida yengil tipdagi xizmat ko‘rsatish obyektlarini qurish, universitet xo‘jalik faoliyatida foydalanish uchun avtotransport vositalarini xarid qilish, universitet rahbar va boshqa xodimlari uchun mehnatga haq to‘lash miqdorlarini belgilash, universitet gazetasi faoliyatini qayta yo‘lga qo‘yish, Urganch davlat universitetining 2023-yilgi yillik daromadlar va xarajatlar parametrlari muhokamasi hamda 2023-yilgi biznes rejasini tasdiqlash, o‘rindoshlik asosida va soatbay tarzida faoliyat yuritadigan professor-o‘qituvchilar tomonidan “Scopus”, “Web of Science”  xalqaro ilmiy nashrlar ma’lumotlar bazasida universitet nomi ostida nashr qilinadigan ilmiy maqolalar uchun moddiy rag‘batlantirib borish tizimini joriy qilish, 2023/2024 o‘quv yili uchun ta’lim yo‘nalishlari hamda mutaxassisliklar bo‘yicha to‘lov-kontrakt asosida o‘qishga qabul parametrlarini belgilash kabi qator masalalar muhokama qilindi.

The next meeting of the Supervisory Board of Urganch State University was held on December 6 of this year. A number of issues on the agenda were discussed. They are:
construction of light-type service facilities around university student dormitories in order to provide employment to students;
purchase of motor vehicles for use in university economic activities;
determining the amount of remuneration for the head and other employees of the university;
restarting the activities of the university newspaper;
discussion of the 2023 annual income and expenditure parameters of Urganch State University and approval of the 2023 business plan;
introduction of a system of material incentives for scientific articles published under the name of the university in "Scopus" and "Web of Science" databases of international scientific publications by professors and teachers who work on a part-time basis and as the hourly worker;
determining the admission parameters for the 2023/2024 academic year on the basis of the tuition fee contract for educational areas and specialties.