Rektor Bioinjeneriya va oziq-ovqat xavfsizligi fakulteti jamoasi bilan uchrashdi
Ayni kunlarda UrDU rektori B.Abdullayev fakultetlar kesimida universitet professor-oʻqituvchilari bilan uchrashuvlar oʻtkazmoqda. Uchrashuvlardan maqsad oʻtib borayotgan 2022-yilda amalga oshirilgan ishlarni har bir fakultet misolida sarhisob qilish hamda yangi yilda bajarilishi lozim boʻlgan vazifalarni muhokama qilib, tegishli koʻrsatmalar beishdan iborat.
Bugun, 29-dekabr kuni ana shunday uchrashuvlardan biri Bioinjeneriya va oziq-ovqat xavfsizligi fakulteti jamoasi bilan tashkil etildi.
Uchrashuv avvalida rektor jamoani kirib kelayotgan Yangi yil bilan qizgʻin tabrikladi. Fakultetning oʻziga xos yutuqlarini qayd etib, o'tib borayotgan yil davomida faol mehnat qilgan pedagoglarni e'tirof etdi.
Professor-oʻqituvchilarning ilmiy faoliyati yuzasidan qilingan ishlarni tahlil qilib, xalqaro miqyosdagi ilmiy jurnallarda, xususan, Scopus bazasiga mansub nufuzli jurnallarda maqolalar chop qilishni yanada oshirish boʻyicha, shuningdek, taʼlimni sifatli tashkil etish, pedagoglarni chet tili bilish koʻnikmasini oshirish borasida tegishli topshiriqlar berildi.
Maʼlumot oʻrnida, hozirda Bioinjeneriya va oziq-ovqat xavfsizligi  fakultetida 3 ta kafedra va ularda asosiy shtatda jami 37 nafar professor-oʼqituvchilar faoliyat yuritmoqda. Fakultet ilmiy salohiyati  43 % ni tashkil etadi. Soʼnggi ikki yilda 1 nafar fan doktori (DSc) va 3 nafar falsafa doktori (PhD) ilmiy darajasini olish uchun himoyalar qilingan.

Ректор встретился с коллективом факультета Биоинженерии и пищевой безопасности
В эти дни ректор УрГУ Б.Абдуллаев проводит встречи с профессорами и преподавателями университета. Цель встреч – подвести итоги проделанной работы за прошедший 2022 год на примере каждого факультета, обсудить задачи, которые предстоит выполнить в новом году, и дать соответствующие поручения.
Сегодня, 29 декабря, была организована одна такая встреча с коллективом факультета Биоинженерии и пищевой безопасности.
В начале встречи ректор тепло поздравил коллектив с наступающим Новым годом. Отметив особые заслуги факультета, он поблагодарил педагогов, активно работавших в течение предыдущего года.
После анализа проделанной работы в связи с научной деятельностью профессоров и преподавателей были даны соответствующие задачи по дальнейшему увеличению публикации статей в международных научных журналах, в частности в престижных журналах, входящих в базу данных Scopus, а также по организации качественного образования. и улучшить владение иностранными языками педагогов.
Для сведения, в настоящее время на факультете биоинженерии и безопасности пищевых продуктов имеется 3 кафедры, на которых работает в общей сложности 37 профессоров и преподавателей. Научный потенциал факультета составляет 43%. За последние два года защищены 1 степень доктора наук (DSc) и 3 доктора философии (PhD).