"Yangi nafas" yugurish marafoni bo'lib o'tdi
Respublikamizning 15 ta shahrida bir vaqtning o'zida bo'lib o'tayotgan “Yangi nafas” ommaviy yugurish musobaqasi start oldi.
Marafonda Urganch davlat universitetining minglab talaba yoshlari tyutorlar va o'qituvchilari hamrohligida  “Bir vatanda, bir vaqtda, bir masofaga, bir maqsadda - birga yuguramiz!” shiori ostida faol qatnashdilar.
«1 ta vatanda 1 ta vaqtda, 1 ta masofaga, 1 ta maqsadda – birga yuguramiz» shiori ostidagi mazkur o‘ziga xos aksiyada Urganch davlat universitetining minglab talabalari, professor-o'qituvchilari hamda tyutorlari universitet rahbariyati boshchiligida faol ishtirok etdilar.
Ishtirokchilar qariyb 3000 metr masofani bosib oʻtishdi. Marafon gʻoliblari Xorazm viloyati hokimi v.b. J.Rahimov tomonidan munosib taqdirlandi. G'oliblar orasida universitetimiz talaba-yoshlari ham borligi jamoamizni bag'oyatda xursand qildi.
Shu o'rinda, ushbu nufuzli respublika marafonida sidqidildan ishtirok etib, universitetimizga yana bir bora faxr-iftixor bag'ishlayotgan ko'p ming sonli shijoatli, vatanparvar talabalarimizga, fidoyi professor-o'qituvchilarimizga faolliklari uchun tashakkur bildiramiz.

"Fresh Breath" running marathon was held
"Fresh Breath" public running marathon, which is held simultaneously in 15 cities of our republic, has started.
In the marathon, thousands of young students of Urganch State University, accompanied by tutors and teachers, actively participated under the slogan "Let's run together in the same country, at the same time, for the same distance, with the same goal!".
Thousands of students, professors and tutors of Urganch State University actively participated in this unique action under the motto "Let's run together in the same country, at the same time, for the same distance, with the same goal!"
The participants covered a distance of about 3000 meters. The winners of the marathon were duly awarded by J. Rahimov, the acting governor of the Khorezm region. The presence of students of our university among the winners made our team very happy.
At this point, we would like to express our gratitude to thousands of enthusiastic, patriotic students and devoted professors-teachers, who are actively participating in this prestigious marathon of the republic and are once again making our university proud.