"Yangi nafas" yugurish marafoni bo'lib o'tdi
Respublikamizning 15 ta shahrida bir vaqtning o'zida bo'lib o'tayotgan “Yangi nafas” ommaviy yugurish musobaqasi start oldi.
Marafonda Urganch davlat universitetining minglab talaba yoshlari tyutorlar va o'qituvchilari hamrohligida  “Bir vatanda, bir vaqtda, bir masofaga, bir maqsadda - birga yuguramiz!” shiori ostida faol qatnashdilar.
«1 ta vatanda 1 ta vaqtda, 1 ta masofaga, 1 ta maqsadda – birga yuguramiz» shiori ostidagi mazkur o‘ziga xos aksiyada Urganch davlat universitetining minglab talabalari, professor-o'qituvchilari hamda tyutorlari universitet rahbariyati boshchiligida faol ishtirok etdilar.
Ishtirokchilar qariyb 3000 metr masofani bosib oʻtishdi. Marafon gʻoliblari Xorazm viloyati hokimi v.b. J.Rahimov tomonidan munosib taqdirlandi. G'oliblar orasida universitetimiz talaba-yoshlari ham borligi jamoamizni bag'oyatda xursand qildi.
Shu o'rinda, ushbu nufuzli respublika marafonida sidqidildan ishtirok etib, universitetimizga yana bir bora faxr-iftixor bag'ishlayotgan ko'p ming sonli shijoatli, vatanparvar talabalarimizga, fidoyi professor-o'qituvchilarimizga faolliklari uchun tashakkur bildiramiz.

Состоялся беговой марафон «Свежее дыхание»
Стартовал общественный беговой марафон «Свежее дыхание», который проводится одновременно в 15 городах нашей республики.
В марафоне активное участие приняли тысячи юных студентов Ургенчского государственного университета в сопровождении тьюторов и преподавателей под лозунгом «Пробежим вместе в одной стране, в одно время, на одну дистанцию, с одной целью!».
Тысячи студентов, преподавателей и преподавателей Ургенчского государственного университета активно участвовали в этой уникальной акции под девизом «Пробежим вместе в одной стране, в одно время, на одну дистанцию, с одной целью!»
Участники преодолели дистанцию около 3000 метров. Победители марафона были награждены исполняющим обязанности акима Хорезмской области Ж. Рахимовым. Присутствие среди победителей студентов нашего университета очень порадовало нашу команду.
В этот момент мы хотели бы выразить нашу благодарность тысячам энтузиастов, патриотически настроенных студентов и преданных профессоров-преподавателей, которые активно участвуют в этом престижном республиканском марафоне и в очередной раз гордятся нашим университетом.