“Ma’rifat maydoni” tanlovining mintaqaviy bosqichi bo'lib o'tdi
Bugun Toshkent tibbiyot akademiyasi Urganch filialida “Ma’rifat maydoni” respublika ko'rik-tanlovining 3-mintaqaviy bosqichi bo'lib o'tdi.
Tanlovda Qoraqalpoq davlat universiteti, Urganch davlat universiteti, Navoiy davlat konchilik va texnologiyalar universiteti hamda Buxoro davlat universitetining jamoalari ishtirok etdilar.
Jamoalar o‘zaro adib hayoti, tezkor savol-javob hamda adiblar hayoti va ijodidan teatrlashtirilgan kompozitsiya shartlari asosida bellashdilar.
Oʻzaro qizgʻin kechgan bahslarda universitetimizning “Xorazmiylar” jamoasi faxrli 3-oʻrinni egallab, Diplom va esdalik sovgʻalari bilan taqdirlandi.
Shu fursatdan foydalanib, ushbu tanlovda sidqidildan, faol ishtirok etgan Filologiya fakultetining iqtidorli, isteʼdodli talaba-yoshlariga chuqur minnatdorchilik bildiramiz.

Состоялся областной тур конкурса «Маърифат майдони»
Сегодня в Ургенчском филиале Ташкентской медицинской академии состоялся 3-й региональный этап республиканского конкурса «Маърифат майдони».
В соревнованиях приняли участие команды Каракалпакского государственного университета, Ургенчского государственного университета, Навоийского государственного горно-технологического университета и Бухарского государственного университета.
Команды соревновались между собой по мотивам из жизни писателя, быстрого вопроса-ответа и театрализованной композиции из жизни и творчества писателя.
Команда «Хоразмийлар» нашего университета в жарких дебатах заняла гордое 3 место и была награждена дипломами и памятными подарками.
Пользуясь случаем, хотим выразить огромную благодарность талантливым и одаренным студентам Филологического факультета, принявшим активное участие в этом конкурсе.