“Ma’rifat maydoni” tanlovining mintaqaviy bosqichi bo'lib o'tdi
Bugun Toshkent tibbiyot akademiyasi Urganch filialida “Ma’rifat maydoni” respublika ko'rik-tanlovining 3-mintaqaviy bosqichi bo'lib o'tdi.
Tanlovda Qoraqalpoq davlat universiteti, Urganch davlat universiteti, Navoiy davlat konchilik va texnologiyalar universiteti hamda Buxoro davlat universitetining jamoalari ishtirok etdilar.
Jamoalar o‘zaro adib hayoti, tezkor savol-javob hamda adiblar hayoti va ijodidan teatrlashtirilgan kompozitsiya shartlari asosida bellashdilar.
Oʻzaro qizgʻin kechgan bahslarda universitetimizning “Xorazmiylar” jamoasi faxrli 3-oʻrinni egallab, Diplom va esdalik sovgʻalari bilan taqdirlandi.
Shu fursatdan foydalanib, ushbu tanlovda sidqidildan, faol ishtirok etgan Filologiya fakultetining iqtidorli, isteʼdodli talaba-yoshlariga chuqur minnatdorchilik bildiramiz.

The regional round of the "Ma’rifat maydoni" contest was held
Today, the 3rd regional stage of the “Ma’rifat maydoni" republican contest was held at the Urganch branch of the Tashkent Medical Academy.
Teams of Karakalpak State University, Urganch State University, Navoi State University of Mining and Technologies and Bukhara State University took part in the contest.
Teams competed among themselves on the basis of the life of a writer, a quick question and answer, and a theatrical composition from the life and work of a writer.
“Xorazmiylar” team of our university took the proud 3rd place in the heated debates and were awarded with diplomas and souvenirs.
We would like to take this opportunity to express our deep gratitude to the talented and gifted students of the Faculty of Philology who took an active part in this contest.