Urganch davlat universitetida Oʻzbekiston xalq artisti Gulora Rahimovaning 75 yilligi munosabati bilan badiiy kecha oʻtkazildi
Xorazm musiqali drama teatrining koʻzga koʻringan, faxr-u gʻururiga aylangan Oʻzbekiston xalq artisti, sahna ustasi Gulora Rahimova oʻzining 45 yillik umrini Xorazm teatr sanʻatini rivojlantirishga baxshida etgan fidoiy sanʻat arbobidir.
Badiiy kechada viloyatimizning sanʻat arboblari, yozuvchi va shoirlar, sanʼat ustasi Gulora Rahimovaning kasbdosh doʻstlari, Pedagogika fakulteti professor-oʻqituvchilari va talabalari ishtirok etdilar.
Tadbirda Xorazm sanʼat olamining taniqli ijodkorlari soʻzga chiqib, Gulora Rahimovaning ijodiy faoliyati, boy tajribasi, teatr olamidagi oʼrni, voha sanʼati rivojiga qoʻshgan ulkan hissalarini eʼtirof etib, tabrik soʻzlari, ezgu tilaklarini bildirdilar.
Pedagogika fakulteti talabalari tomonidan badiiy chiqishlar qilindi. Yakunda esa badiiy kecha qahramonidan ijodiy chiqish tuhfa qilindi.
urdu.uz, Urganch davlat universitetida Oʻzbekiston xalq artisti Gulora Rahimovaning 75 yilligi munosabati bilan badiiy kecha oʻtkazildi

An artistic evening was held at the Urganch State University on the occasion of the 75th anniversary of the People's Artist of Uzbekistan Gulora Rahimova
People's Artist of Uzbekistan, stage master Gulora Rahimova, who has become a prominent and proud member of the Khorezm Musical Drama Theater, is a selfless artist who devoted her 45 years of life to the development of Khorezm theater art.
Artists of our region, writers and poets, professional friends of art master Gulora Rahimova, professors and teachers and students of the Faculty of Pedagogy took part in the artistic evening.
At the event, well-known artists of the art world of Khorezm talk about and recognized Gulora Rahimova's creative activity, rich experience, role in the world of theater, great contribution to the development of the region's art, and expressed their congratulations and best wishes.
Artistic performances were performed by students of the faculty of pedagogy. At the end, the hero of the artistic evening was given a creative performance.