Bugun, 10-aprel kuni UrDU Madaniyat saroyida Iqtisodiyot fakulteti tomonidan “Tinch va farovon yurtga bayramlar yarashadi” mavzusida ma'naviy-ma'rifiy tadbir bo'lib o'tdi.
Unda fakultet dekani, prof.I.Abdullayev hamda fakultet professori, i.f.d. B.Roʻzmetovlar talaba-yoshlarga keyingi  yillarda davlatimiz tomonidan yoshlarga yaratilgan sharoitlar haqida soʻz yuritdilar,  taʼlim tizimidagi yutuqlar ko’rsatib o’tildi. Talabalarga tanlangan kasblariga nisbatan masʼuliyat va faxr boʼlishi lozimligi, doimo oʼz ustida ishlash borasida tavsiyalar berdilar.
Insonning qadr-qimmati, shaʼni va gʻururi ustuvor maqsad qilib olingan, izchil va puxta oʻylangan, bir necha bosqich davomida ishlab chiqilgan Bosh qomusimizning yangi tahriri haqida soʻz yuritdilar.

Holidays deserve to a peaceful and prosperous country
Today, on April 10, a spiritual and educational event was held in the Palace of Culture of UrSU by the Faculty of Economics on the topic "Holidays deserve to a peaceful and prosperous country".
Dean of the faculty, prof. I. Abdullayev and professor of the faculty, Ph.D. B. Rozmetov spoke to the students and youth about the conditions created by our state for the youth in recent years, and showed achievements in the education system. Students were advised to be responsible and proud of their chosen profession, to always work on themselves.
They talked about the new edition of our main law, which was developed in several stages, with the dignity, honor and pride of a person as a priority goal, consistent and carefully thought out.