Urganch Avtomobil va yoʻllar texnikumi bitiruvchilari bilan uchrashuv
Bugun UrDU Oʻquv ishlari boʻyicha prorektori S.Xodjaniyozov va Pedagogika fakulteti dekani A.Xudayberganovlar Urganch avtomobil va yoʻllar texnikumida boʻlishdi. Texnikum direktori boshchiligida muassasaning bitiruvchi yoshlari bilan uchrashishdi.
Uchrashuvda davlatimiz tomonidan yoshlarga yaratilgan sharoitlar haqida toʻxtaldilar, oʻquv muassasasi faoliyati va yoshlarning xorijiy tillarni oʻrganishga boʻlgan ishtiyoqi bilan qiziqdilar.
Germaniyada ishlashni xohlovchi oʻquvchilar uchun Urganch davlat universitetida bepul nemis tili toʻgaraklarini tashkil qilinishini taʼkidlandi. Yevropa mamlakatlarida malakali kadrlarga boʻlgan ehtiyoj oshib borayotgani sababli maxsus dasturlar boʻyicha xorijiy tillarni mukammal oʻrgangan texnikum bitiruvchilarini rivojlangan xorijiy davlatlarga ishga yuborish maqsad qilingani aytildi. Oʻquvchilar oʻzlarini qiziqtirgan savollariga javob oldilar.

Meeting with graduates of Urganch Automobile and Road Technical College
Today, Vice-rector of UrSU Academic Affairs S. Khodjaniyozov and Dean of the Faculty of Pedagogy A. Khudaiberganov visited the Urganch Automobile and Road Technical College. Under the leadership of the director of the technical school, they met with the young graduates of the institution.
At the meeting, they talked about the conditions created by our state for young people, were interested in the activity of the educational institution and the enthusiasm of young people to learn foreign languages.
It was noted that free German language classes will be organized at Urgench State University for students who want to work in Germany. Due to the growing need for qualified personnel in European countries, it was said that it is aimed to send technical school graduates who have studied foreign languages perfectly to developed foreign countries. Students got answers to their questions.