Urganch Avtomobil va yoʻllar texnikumi bitiruvchilari bilan uchrashuv
Bugun UrDU Oʻquv ishlari boʻyicha prorektori S.Xodjaniyozov va Pedagogika fakulteti dekani A.Xudayberganovlar Urganch avtomobil va yoʻllar texnikumida boʻlishdi. Texnikum direktori boshchiligida muassasaning bitiruvchi yoshlari bilan uchrashishdi.
Uchrashuvda davlatimiz tomonidan yoshlarga yaratilgan sharoitlar haqida toʻxtaldilar, oʻquv muassasasi faoliyati va yoshlarning xorijiy tillarni oʻrganishga boʻlgan ishtiyoqi bilan qiziqdilar.
Germaniyada ishlashni xohlovchi oʻquvchilar uchun Urganch davlat universitetida bepul nemis tili toʻgaraklarini tashkil qilinishini taʼkidlandi. Yevropa mamlakatlarida malakali kadrlarga boʻlgan ehtiyoj oshib borayotgani sababli maxsus dasturlar boʻyicha xorijiy tillarni mukammal oʻrgangan texnikum bitiruvchilarini rivojlangan xorijiy davlatlarga ishga yuborish maqsad qilingani aytildi. Oʻquvchilar oʻzlarini qiziqtirgan savollariga javob oldilar.

Встреча с выпускниками Ургенчского Автомобильно-дорожного техникума
Сегодня проректор по учебной работе УрГУ С.Ходжаниезов и декан Педагогического факультета А.Худайберганов посетили Ургенчский Автомобильно-дорожный техникум. Под руководством директора техникума они встретились с молодыми выпускниками учреждения.
На встрече говорили об условиях, созданных нашим государством для молодежи, интересовались деятельностью учебного заведения и увлеченностью молодежи изучением иностранных языков.
Отмечалось, что для студентов, желающих работать в Германии, в Ургенчском государственном университете будут организованы бесплатные занятия по немецкому языку. В связи с растущей потребностью в квалифицированных кадрах в европейских странах было сказано, что она нацелена на отправку выпускников техникумов, в совершенстве изучивших иностранные языки, в развитые зарубежные страны. Студенты получили ответы на свои вопросы.