Joriy yil 17-aprel kuni Urganch davlat universiteti Xorijiy filologiya fakulteti talabalari ishtirokida “Referendum va yoshlar” uchrashuvi bo‘lib o‘tdi.
Tadbirda UrDU Birinchi prorektori S.Davletov so‘nggi yillarda mamlakatimizda amalga oshirilayotgan keng qamrovli yangilanishlar, kostitutsion islohotlar, yangi tahrirdagi Konstitutsiya va undagi tarixiy o‘zgarishlar to‘g‘risida maʼruza qildi.
Shundan so`ng, tadbir mehmoni O’zbekiston Yozuvchilar uyushmasi Xorazm viloyati bo’limi rahbari G.Ibodullayevaning konstitutsion o’zgarishlarning ahamiyati, insonning  huquq erkinliklari kafolati haqidagi fikrlari tinglandi. Yangilanayotgan qomusiy hujjatimizga kiritilgan o‘zgartirish va qo‘shimchalar,  vatanga sadoqat, yurt kelajagiga daxldorlik masalalari va yoshlar uchun imkoniyatlarga alohida toʻxtalib, tahlil qilindi.

17 апреля текущего года состоялась встреча «Референдум и молодежь» с участием студентов факультета иностранной филологии Ургенчского государственного университета.
На мероприятии первый проректор УрГУ С. Давлетов выступил с докладом о комплексных обновлениях, конституционных реформах, новой редакции Конституции и исторических изменениях в ней.
Затем гость мероприятия председатель Хорезмского областного отделения Союза писателей Узбекистана Г.Ибодуллаева выслушала мнения о важности конституционных изменений и гарантии прав и свобод человека. Были проанализированы изменения и дополнения в наш обновленный энциклопедический документ, вопросы верности Родине, будущему страны, возможности для молодежи.