Ustozga ehtirom: professor Satipov Gʻayipnazar Matvapayevich 75 yoshda
Bugun shogirdlari davrasida hurmat va izzatda eʼzozlanayotgan, umrini ilmga baxshida aylagan, uzoq yillar davomida Urganch davlat universitetida samarali faoliyat olib borib, talabalarning chuqur bilim olishida oʼz hissasini qoʼshib kelayotgan qadrli ustozimiz Satipov Gʻayipnazar Matvapayevich  muborak 75 yoshni qarshiladilar.
Turon Fanlar akademiyasining  akademigi, qishloq xo‘jalik fanlari doktori, professor Satipov Gʻayipnazar Matvapayevich Tabiiy fanlar fakultetining "Biologiya" kafedrasida uzoq yillar davomida ilmiy va pedagogik faoliyatini olib bormoqda.
Ustozning ilmiy-ijodiy faoliyatiga doir izlanishlari va hayoti yoʻllari "Ilmga baxshida umr" kitobida yaqinlarining eʼtiroflari ila muhrlandi.
Bugun nafaqat ilm-u fan sirlari balki odamiylik saboqlarini ham o‘rgatib kelayotgan ustozni hurmatlab, oʻzlarining samimiy tilak-istaklari ila shogirdlari jam boʻlgan davra,  goʻzal xotiralar va dil izhorlari bilan yanada fayzli boʻldi.
Shu fursatdan foydalanib, ushbu kunda professor Satipov Gʻayipnazar Matvapayevichga mustahkam sog‘liq, uzoq umr, oilaviy xotirjamlik va muvaffaqiyatlar tilaymiz. Hamkasblar ardog‘i, shogirdlar hurmat-eʼzozi, farzandlar kamoli Sizni umr boʻyi tark etmasin.

Tribute to the teacher: Professor Satipov Hayipnazar Matvapayevich is 75 years old
Today, our dear teacher Satipov Gayipnazar Matvapayevich, who is respected by his students, devoted his life to knowledge, has been working effectively at Urganch State University for many years, and has been contributing to the deep learning of students, is celebrating his 75th birthday.
Academician of the Turan Academy of Sciences, Doctor of Agricultural Sciences, Professor Satipov Gayipnazar Matvapayevich has been conducting scientific and pedagogical activities at the "Biology" department of the Faculty of Natural Sciences for many years.
The teacher's scientific and creative activities and life paths were sealed in the book "Ilmga baxshida umr" with the confessions of his relatives.
Today, in honor of the teacher who teaches not only the secrets of science, but also the lessons of humanity, the circle of students with their sincere wishes, beautiful memories and expressions of the heart became even more blessed.
Taking this opportunity, on this day, we wish Professor Satipov Gayipnazar Matvapayevich good health, long life, family peace and success. Do not let the honor of colleagues, the respect of students, and the perfection of children leave you for the rest of your life.