Ustozga ehtirom: professor Satipov Gʻayipnazar Matvapayevich 75 yoshda
Bugun shogirdlari davrasida hurmat va izzatda eʼzozlanayotgan, umrini ilmga baxshida aylagan, uzoq yillar davomida Urganch davlat universitetida samarali faoliyat olib borib, talabalarning chuqur bilim olishida oʼz hissasini qoʼshib kelayotgan qadrli ustozimiz Satipov Gʻayipnazar Matvapayevich  muborak 75 yoshni qarshiladilar.
Turon Fanlar akademiyasining  akademigi, qishloq xo‘jalik fanlari doktori, professor Satipov Gʻayipnazar Matvapayevich Tabiiy fanlar fakultetining "Biologiya" kafedrasida uzoq yillar davomida ilmiy va pedagogik faoliyatini olib bormoqda.
Ustozning ilmiy-ijodiy faoliyatiga doir izlanishlari va hayoti yoʻllari "Ilmga baxshida umr" kitobida yaqinlarining eʼtiroflari ila muhrlandi.
Bugun nafaqat ilm-u fan sirlari balki odamiylik saboqlarini ham o‘rgatib kelayotgan ustozni hurmatlab, oʻzlarining samimiy tilak-istaklari ila shogirdlari jam boʻlgan davra,  goʻzal xotiralar va dil izhorlari bilan yanada fayzli boʻldi.
Shu fursatdan foydalanib, ushbu kunda professor Satipov Gʻayipnazar Matvapayevichga mustahkam sog‘liq, uzoq umr, oilaviy xotirjamlik va muvaffaqiyatlar tilaymiz. Hamkasblar ardog‘i, shogirdlar hurmat-eʼzozi, farzandlar kamoli Sizni umr boʻyi tark etmasin.

Дань уважения учителю: профессору Сатипову Гайипназару Матвапаевичу 75 лет
Сегодня наш дорогой учитель Сатипов Гайыпназар Матвапаевич, уважаемый своими учениками, посвятивший свою жизнь знаниям, много лет эффективно работающий в Ургенчском государственном университете, вносящий вклад в глубокое обучение студентов, отмечает свое 75-летие. .
Академик Академии наук Турана, доктор сельскохозяйственных наук, профессор Сатипов Гайипназар Матвапаевич уже много лет ведет научно-педагогическую деятельность на кафедре "Биология" факультета Естественных наук.
Научная и творческая деятельность и жизненный путь учителя были запечатлены в книге «Илмга бахшида умр» с признаниями его близких.
Сегодня в честь учителя, преподающего не только тайны науки, но и уроки человечества, круг учеников с их искренними пожеланиями, прекрасными воспоминаниями и сердечными выражениями стал еще более благословенным.
Пользуясь случаем, в этот день желаем профессору Сатипову Гайипназару Матвапаевичу крепкого здоровья, долгих лет жизни, семейного мира и успехов. Не позволяйте чести коллег, уважению учеников и совершенству детей покидать вас на всю оставшуюся жизнь.