Texnikum oʻquvchilari uchun nemis tili kurslari oʻtilmoqda
Oliy ta’lim, fan va innovatsiyalar vazirining “Professional ta’lim muassasalarida xorijiy tillarni o’qitish maxsus kurslarini tashkil etish to’g’risida”gi  2023-yil 13-apreldagi 89-sonli buyrug’iga muvofiq, Urganch davlat universitetiga viloyatdagi 2 ta: Xiva tibbiyot kolleji hamda Urganch Abu Ali ibn Sino nomidagi Jamoat salomatligi texnikumi biriktirilgan.
Joriy yil aprel oyidan boshlab ushbu texnikumlarda Xorijiy filologiya fakulteti “Roman-german filologiyasi” kafedrasi o’qituvchilari tomonidan nemis tili fanidan o’quv kurslar olib borilmoqda.
O’quv kurs mashg’ulotlari Oliy ta’lim, fan va innovatsiyalar vazirligining nemis tili fanidan professional ta’lim muassasalari uchun ishlab chiqilgan namunaviy o’quv dasturi asosida haftasiga 8 soatdan namunaviy dasturda tavsiya qilingan “Menschen A1.1” darsligi asosida o’tilmoqda.

German language courses are held for technical school students
In accordance with the order of the Minister of Higher Education, Science and Innovation No. 89 dated April 13, 2023 "On the organization of special courses for teaching foreign languages in professional educational institutions", Urganch State University was awarded to 2: Khiva Medical College and Technical College of Public Health named after Urganch Abu Ali ibn Sina.
Since April of this year, the teachers of the "Romano-Germanic Philology" department of the Faculty of Foreign Philology have been conducting German language courses in these technical schools.
Course training 8 hours per week on the basis of the textbook "Menschen A1.1" recommended in the model program based on the model curriculum developed by the Ministry of Higher Education, Science and Innovation for the subject of German language for professional educational institutions.