Birinchi prorektor yosh tadqiqotchilarga akademik maʼruza oʻqidi
Bugun, 5-iyul kuni Urganch davlat universiteti birinchi prorektori Sanjarbek Davletovning bir guruh iqtidorli talaba-yoshlar, magistrlar, doktorantlar hamda yosh olimlarga akademik maʼruzasi boʻlib oʻtdi.
Maʼruza mavzusi Xorazm viloyatida amalga oshirilayotgan ijtimoiy-iqtisodiy islohotlarga bagʻishlandi. Xususan, mamlakatimiz boʻylab amalga oshirilganidek, Xorazm viloyatida ham keying yillarda keng koʻlamli islohotlar olib borildi. Maʼruzada ayniqsa, soʼnggi 6 yil ichida viloyatni kompleks ijtimoiy-iqtisodiy rivojlantirishga qaratilgan ishlar tahlil qilindi. Bu borada Oʼzbekiston Respublikasi Prezidentining 10 ta Farmon va qarorlari, Vazirlar Mahkamasining 39 ta qarori qabul qilinganligi taʼkidlandi.

The first vice-rector gave an academic lecture to young researchers
Today, on July 5, Sanjarbek Davletov, the first vice-rector of Urganch State University, gave an academic lecture to a group of talented students, masters, doctoral students and young scientists.
The topic of the lecture was devoted to socio-economic reforms implemented in Khorezm region. In particular, large-scale reforms were carried out in Khorezm region in the following years, as were implemented throughout our country. In the report, the activities aimed at the comprehensive socio-economic development of the region in the last 6 years were analyzed. In this regard, it was noted that 10 decrees and decisions of the President of the Republic of Uzbekistan, 39 decisions of the Cabinet of Ministers were adopted.