Birinchi prorektor yosh tadqiqotchilarga akademik maʼruza oʻqidi
Bugun, 5-iyul kuni Urganch davlat universiteti birinchi prorektori Sanjarbek Davletovning bir guruh iqtidorli talaba-yoshlar, magistrlar, doktorantlar hamda yosh olimlarga akademik maʼruzasi boʻlib oʻtdi.
Maʼruza mavzusi Xorazm viloyatida amalga oshirilayotgan ijtimoiy-iqtisodiy islohotlarga bagʻishlandi. Xususan, mamlakatimiz boʻylab amalga oshirilganidek, Xorazm viloyatida ham keying yillarda keng koʻlamli islohotlar olib borildi. Maʼruzada ayniqsa, soʼnggi 6 yil ichida viloyatni kompleks ijtimoiy-iqtisodiy rivojlantirishga qaratilgan ishlar tahlil qilindi. Bu borada Oʼzbekiston Respublikasi Prezidentining 10 ta Farmon va qarorlari, Vazirlar Mahkamasining 39 ta qarori qabul qilinganligi taʼkidlandi.

Первый проректор прочитал академическую лекцию молодым ученым
Сегодня, 5 июля, первый проректор Ургенчского государственного университета Санжарбек Давлетов прочитал академическую лекцию перед группой талантливых студентов, магистров, докторантов и молодых ученых.
Тема лекции была посвящена социально-экономическим реформам, проводимым в Хорезмской области. В частности, масштабные реформы были проведены в Хорезмской области в последующие годы, как и по всей нашей стране. В отчете проанализирована деятельность, направленная на комплексное социально-экономическое развитие региона за последние 6 лет. В связи с этим было отмечено, что принято 10 указов и постановлений Президента Республики Узбекистан, 39 постановлений Кабинета Министров.