IIB xodimlari ishtirokida profilaktik tadbir oʻtkazildi
Joriy yil 19-sentabr kuni Urganch davlat universitetining Fizika-matematika hamda Xorijiy filologiya fakultetlarida talaba-yoshlarning huquqiy onggi va madaniyatini oshirish, ularni turli jinoiy harakatlardan asrash hamda turli huquqbuzarliklarni oldini olish maqsadida tyutorlar tomonidan profilaktik tadbirlar tashkil etildi.
Xorijiy filologiya fakulteti 1-kurs talabalari ishtirokidagi tadbir "Vatanimiz ravnaqi yoʻlida xalqimizga kamarbastamiz" mavzusida boʻlib, unda Urganch shahri boʻyicha IIO FMB 1 IIB boshligʻi, podpolkovnik Sh.Xasanov mehmon boʻldi.
Fizika-matematika fakultetida esa "Ichki va tashqi tahdidlar hamda xavf-xatarlarga qarshi samarali kurashish vositalari" mavzusida tashkil etilib, unda Urganch shahar IIB xotin-qizlar masalalari bo‘yicha inspektor, kapitan Y.Qazaqova qatnashdi. Tadbirda 1-kurs Matematika yoʻnalishi talabalari ishtirok etishdi.

Профилактическое мероприятие проводилось с участием представителей Министерства внутренних дел
19 сентября текущего года в целях повышения правосознания и культуры студентов и молодежи, защиты их от различных преступных действий, профилактики различных правонарушений на Физико-математическом и факультете Иностранной филологии Ургенского государственного университета было проведено профилактическое мероприятие, организованное тьюторами.
Мероприятие с участием студентов 1-го курса факультета Иностранной филологии прошло на тему "Поддержим наш народ на пути развития нашей страны", а гостем стал начальник органов внутренних дел, отдела гражданской защиты 1 УВД по г. Урганчу, подполковник Ш. Хасанов.
На Физико-математическом факультете был организован семинар на тему "Средства эффективной борьбы с внутренними и внешними угрозами и опасностями", в котором приняла участие инспектор по делам женщин УМВД по г. Урганчу капитан милиции Ю. Казакова. В мероприятии приняли участие студенты 1-го курса математического факультета.