IIB xodimlari ishtirokida profilaktik tadbir oʻtkazildi
Joriy yil 19-sentabr kuni Urganch davlat universitetining Fizika-matematika hamda Xorijiy filologiya fakultetlarida talaba-yoshlarning huquqiy onggi va madaniyatini oshirish, ularni turli jinoiy harakatlardan asrash hamda turli huquqbuzarliklarni oldini olish maqsadida tyutorlar tomonidan profilaktik tadbirlar tashkil etildi.
Xorijiy filologiya fakulteti 1-kurs talabalari ishtirokidagi tadbir "Vatanimiz ravnaqi yoʻlida xalqimizga kamarbastamiz" mavzusida boʻlib, unda Urganch shahri boʻyicha IIO FMB 1 IIB boshligʻi, podpolkovnik Sh.Xasanov mehmon boʻldi.
Fizika-matematika fakultetida esa "Ichki va tashqi tahdidlar hamda xavf-xatarlarga qarshi samarali kurashish vositalari" mavzusida tashkil etilib, unda Urganch shahar IIB xotin-qizlar masalalari bo‘yicha inspektor, kapitan Y.Qazaqova qatnashdi. Tadbirda 1-kurs Matematika yoʻnalishi talabalari ishtirok etishdi.

A preventive event was held with the participation of the Ministry of Internal Affairs
On September 19 of this year, preventive measures were organized by tutors at the faculties of Physics and Mathematics and Foreign Philology of Urganch State University in order to increase the legal awareness and culture of students and the youth, to protect them from various criminal acts, and to prevent various offenses.
The event with the participation of the 1st year students of the Faculty of Foreign Philology was on the theme "We will support our people in the way of the development of our country", and the head of the Internal affairs bodies, Department of Civil Protection 1, Department of Internal Affairs for the city of Urganch, lieutenant colonel Sh. Khasanov, was the guest.
In the faculty of physics and mathematics, it was organized on the topic "Means of effective fight against internal and external threats and dangers", and the inspector of women's affairs of Urganch city of the Ministry of Internal Affairs, Captain Y. Kazakova participated in it. The event was attended by 1st year Mathematics students.