Rektor “Besh tashabbus olimpiadasi” Respublika final bosqichining gʻolib va sovrindorlari bilan uchrashdi
Bugun Urganch davlat universiteti rektori Baxrom Abdullayev “Besh tashabbus olimpiadasi”ning Respublika final bosqichida munosib ishtirok etib, faxrli oʻrinlarni egallab qaytgan gʻolib va sovrindor talabalar bilan uchrashdi.
Unda universitet birinchi prorektori D.Ibadullayev, rektor maslahatchisi R.Sharipov, Sport va sanʼat fakulteti professor-oʼqituvchilari, Sport klub xodimlari, barcha fakultetlardan talaba-yoshlar ishtirok etdi.
Uchrashuvda universitet rektori musobaqa sovrindorlarini va ularning murabbiylarini muborakbod etib, ulkan muvaffiqatlar tiladi. Musobaqa jarayonlarida universitet terma jamoasi 1 ta oltin va 2 ta kumush medal sohibi boʼlganliklari butun oliygohimiz nufuzi uchun muhim ahamiyatga ega ekanligini qayd etdi. Ushbu natijaga erishish zamirida tinimsiz mehnat turganligi, ustozlarning hissasi mavjudligini taʼkidladi. Shuningdek, barcha Respublika bosqichi ishtirokchilari pul mukofotlari bilan taqdirlanishini bildirdi. Soʻzi yakunida Sport va sanʼat fakulteti hamda Sport klub faoliyatini alohida e'tirof etdi.
Oʻz navbatida Sport va sanʼat fakulteti dekani S.Koʻpalov hamda Sport klub rais oʻrinbosari M.Rahimovlar soʻzga chiqib, ushbu eʼtibor va qo'llab-quvvatlash uchun universitet rahbariyatiga chuqur  minnatdorchilik bildirishdi.
urdu.uz, Rektor “Besh tashabbus olimpiadasi” Respublika final bosqichining gʻolib va sovrindorlari bilan uchrashdi

Ректор встретился с победителями и призёрами заключительного этапа республиканской «Олимпиады пяти инициатив»
Сегодня ректор Ургенчского государственного университета Бахром Абдуллаев встретился с победителями и призёрами республиканского финального этапа «Олимпиады пяти инициатив» , занявшими почëтные места.
В нем приняли участие первый проректор университета Д.Ибадуллаев, советник ректора Р.Шарипов, профессора и преподаватели факультета Cпорта и искусств, сотрудники спортивного клуба, студенты всех факультетов.
На встрече ректор вуза поздравил победителей конкурса и их тренеров и пожелал им больших успехов. Он отметил, что для репутации нашего вуза важен тот факт, что сборная университета в ходе конкурсного процесса завоевала 1 золотую и 2 серебряные медали. Он подчеркнул, что основой достижения этого результата является неустанный труд и вклад учителей. Он также сообщил, что все участники республиканского этапа будут награждены денежными призами. В завершение своего выступления он особо отметил деятельность факультета спорта и искусств и спортивного клуба.
В свою очередь, декан факультета Cпорта и искусств С.Копалов и заместитель председателя спортивного клуба М.Рахимов выступили и выразили глубокую благодарность руководству университета за такое внимание и поддержку.