"Yong'in xavfsizligi oyligi" doirasida profilaktik tadbir tashkil etildi
Yong'inlar bilan bog'liq baxtsiz hodisalarning oldini olish maqsadida yurtimizda joriy yilning 15-noyabridan 15-dekabriga qadar "Yong'in xavfsizligi oyligi" o'tkazilmoqda.
Bugun Urganch davlat universitetida Xorazm viloyati FVB hamkorligida  “Ogohlik- davr talabi” mavzusida profilaktik tadbir hamda koʻrgazmali mashg‘ulotlar oʻtkazildi. Unda Xorijiy filologiya fakulteti oʻqituvchilari, tyutorlari va talabalari ishtirok etdi.
Tadbirda Xorazm viloyati FVB hodimi kapitan I.Polvonov, Urganch shahar FVB boshlig’i o’rinbosari kapitan E.Nurimov, “O’zbekInvest” sug’urta kompaniyasi Xorazm viloyati bo’lim boshlig’i E.Xajiyev, Viloyat “Hududgazta’minot” bo’limi xodimi R.Xudayshukurov mehmon boʻlib, mavzu doirasida keng tushunchalar berishdi.

A preventive event was organized as part of "Fire Safety Month"
"Fire Safety Month" is being held in our country from November 15 to December 15 of this year in order to prevent accidents related to fires.
Today in Urgench State University, in cooperation with EMA of Khorezm region, a preventive event and demonstration exercises were held on the topic "Awareness is the need of the times". Teachers, tutors and students of the Faculty of Foreign Philology took part in it.
At the event, Captain I.Polvanov, employee of Khorezm Region EMA, Captain E.Nurimov, Deputy Head of Urgench EMA, E.Khajiyev, Head of Department of Khorezm Region of "UzbekInvest" Insurance Company, Region "Hududgazta'minot" R. Khudayshukurov, an employee of the department, was a guest and gave a wide range of concepts within the scope of the topic.