Urganch davlat universitetida “Rahbar va yoshlar uchrashuvi” boʻlib oʻtdi
2023-yil 15-dekabr kuni Xorazm viloyati IIB boshlig‘i polkovnik Ravshan Sultanxodjayev hamda bir guruh IIB xodimlari Urganch davlat universitetida boʻlib, universitet talabalari bilan “Rahbar va yoshlar uchrashuvi” doirasida ochiq muloqot qildilar.
Shuningdek, mazkur uchrashuvda UrDU rektori Baxrom Abdullayev boshchiligida oliygoh rahbariyati, professor-oʻqituvchilari, tyutorlar hamda universitet profilaktika inspektorlari ishtirok etdi.
Talaba-yoshlarning muammolarini oʻrganish, takliflarini tinglash, ular bilan erkin muloqot qilish va soha xodimlari tomonidan tegishli tavsiyalar berish maqsadida tashkil etilgan uchrashuvda dastlab is gazidan zaharlanish oqibatida jabrlangan fuqarolarning hayoti saqlanib qolganligi haqidagi videolavha namoyish etildi.
Xorazm viloyati IIB boshlig‘i polkovnik Ravshan Sultanxodjayev bilan erkin suhbat tarzida kechgan muloqotda bugungi kunda kundalik hayotimizda uchrayotgan turli jinoiy holatlar, muammoli va favqulodda vaziyatlar talabalarga hayotiy misollar bilan tushuntirilib, yoshlar ogohlikka chaqirildi. Yon-atrofimizda boʻlayotgan vaziyatlarga befarq boʻlmaslik uqtirildi.
Shuningdek, uchrashuvda talabalar ichki ishlar organlari faoliyati bilan bogʻliq oʻzlarini qiziqtirgan savollariga masʼullardan javob oldilar. Oʼz navbatida, yurtimiz tinchlik va osoyishtaligini taʼminlashdagi beqiyos hissasi uchun minnatdorchilik izhor qildilar.
Uchrashuv davomida fuqorolar xavfsizligini ta’minlash va huquqbuzarliklarga qarshi kurashishda ichki ishlar organlariga yaqindan amaliy yordam ko’rsatganliklari uchun Oʼzbek filologiyasi fakulteti 3-kurs talabasi S.Yo’mitboyeva hamda Ijtimoiy-iqtisodiy fanlar fakulteti oʼqituvchisi X.Zaripovlarga, shuningdek, Urganch shahar profilaktika inspektorlari mayor M.Madrahimov va kapitan T.Sayidovlarga  IIB boshlig‘i hamda UrDU rektorining Tashakkurnomasi hamda esdalik sovgʼalari topshirildi.
Uchrashuv yakunida Ichki ishlar boshqarmasi va Urganch davlat universiteti oʻrtasidagi hamkorlikni yanada mustahkamlash borasida soʻz yuritilib, polkovnik Ravshan Sultanxodjayev ichki ishlar xodimlari va talabalar oʻrtasida sportning turli yoʻnalishlarida musobaqalar oʻtkazish, IIB xodimlari va talabalar uchrashuvlarini, profilaktik tadbirlar sonini oshirish borasida takliflar berdi.

"Leader and youth meeting" was held at Urgench State University
On December 15, 2023, the head of the Ministry of Internal Affairs of the Khorezm region, Colonel Ravshan Sultankhodjayev, and a group of Ministry of Internal Affairs officers visited the Urgench State University and openly communicated with university students within the framework of the "Leader and Youth Meeting".
In addition, the management of the university, professors and teachers, tutors and preventive inspectors of the university took part in this meeting under the leadership of UrSU Rector Bahrom Abdullayev.
At the meeting, which was organized in order to study the problems of students and young people, listen to their suggestions, freely communicate with them and give appropriate recommendations by the workers of the field, a video about how the lives of citizens who were injured by gas poisoning were saved was shown.
In a conversation with Colonel Ravshan Sultankhodjayev, head of Department of Internal Affairs of the Khorezm Region, various criminal cases, problematic and emergency situations that are encountered in our daily life were explained to the students with real examples, and young people were called to be aware. It was taught not to be indifferent to the situations around us.
Also, at the meeting, the students received answers to their questions related to the activities of the internal affairs bodies from the officials. In turn, they expressed their gratitude for their invaluable contribution to ensuring the peace and tranquility of our country.
During the meeting, S.Yomitboyeva, a 3rd-year student of the Faculty of Uzbek Philology, and Kh.Zaripov, a teacher of the Faculty of Social and Economic Sciences, as well as preventive inspectors of the city of Urganch, for providing close practical assistance to internal affairs bodies in the fight against crimes and ensuring the safety of citizens. Major M. Madrahimov and Captain T. Sayidov were presented with a letter of thanks from the head of the Ministry of Internal Affairs and the rector of UrSU and souvenirs.
At the end of the meeting, it was discussed how to further strengthen cooperation between the Department of Internal Affairs and Urgench State University, and Colonel Ravshan Sultankhodzhayev made suggestions to hold competitions in various sports between the Department of Internal Affairs and students, to increase the number of meetings between the Department of Internal Affairs and students, and preventive measures.