Urganch davlat universitetida professor-o‘qituvchilar uchun o‘quv jarayoniga kredit-modul tizimini to‘liq joriy etish bo‘yicha o‘quv seminarlari tashkil etilmoqda
O‘zbekiston Respublikasi Oliy ta’lim,fan va innovatsiyalar vazirining 2023-yil 24-noyabrdagi 507-sonli buyrug‘i ijrosini ta’minlash maqsadida 2023-yil 25-dekabrdan 2024-yil 7-yanvargacha Urganch davlat universitetida professor-o‘qituvchilar uchun o‘quv jarayoniga kredit-modul tizimini to‘liq joriy etish bo‘yicha o‘quv seminarlari tashkil etilmoqda.
Xususan, bugun 26-dekabr kuni Akademik faoliyat va registrator departament rahbari G’.Matlatipov va Taʼlim sifatini nazorat qilish boʻlimi boshligʻi K.Bobojonov tomonidan Tabiiy va qishloq xo’jaligi fanlari fakulteti professor-o‘qituvchilar uchun o’quv seminar tashkil etildi.
Unda 2023/2024 o‘quv yili kuzgi semestri yakuni bo‘yicha o‘tkaziladigan yakuniy nazorat ishlari bilan bog‘liq barcha ma’lumotlarni yetkazish hamda tayyorgarlik ko‘rish, yakuniy nazorat ishlarini talab darajasida tashkil etish va shaffofligini ta’minlash yuzasidan tushuntirish ishlari olib borildi.

At Urganch State University, educational seminars are being organized for professors and teachers on the full implementation of the credit-module system in the educational process
In order to ensure the implementation of the order of the Minister of Higher Education, Science and Innovation of the Republic of Uzbekistan No. 507 dated November 24, 2023, from December 25, 2023 to January 7, 2024, at Urgench State University educational seminars are being organized for professors and teachers on the full introduction of the credit-module system to the educational process.
In particular, today, December 26, the head of the academic activity and registrar department G. Matlatipov and the head of the education quality control department K. Bobojonov organized a training seminar for professors and teachers of the Faculty of Natural and Agricultural Sciences.
It includes providing all the information related to the final control work to be held at the end of the fall semester of the 2023/2024 academic year, as well as preparation, clarification work on the organization of the final control work at the required level and ensuring its transparency was carried out.