URGANCH DAVLAT UNIVERSITETI ILMIY KENGASHINING 5-MAJLISI BOʻLIB OʻTDI
Bugun, 27-dekabr kuni Urganch davlat universiteti  Kengashining 2023-yildagi soʻnggi majlisi oʻtkazildi.
Yigʻilish avvalida rektor B.Abdullayev jamoani kirib kelayotgan 2024-yil bilan qizgʻin tabrikladi. Oʻtib borayotgan 2023-yil universitet faoliyatida ulkan yutuq va marralarga boy yil boʻlganligini alohida eʼtirof etib, kelayotgan yangi yilda bundan-da yuksak zafarlarga erishishda jamoaga kuch-quvvat tiladi. Urganch davlat universitetida 2023-yil davomida amalga oshirilgan ishlar to‘g‘risida yil sarhisobiga bagʻishlab maʼruza qildi. PhD diplomlarini oʻz egalariga topshirdi.
Shuningdek, faxriy ustozlarning bayram tilaklari tinglandi.
2023-yil davomida Urganch davlat universitetining oʻquv, maʼnaviy-maʼrifiy va ilmiy yoʻnalishlarini yuksaltirish yoʻlidagi samarali faoliyati hamda jamoat ishlaridagi faolligi uchun universitetning bir guruh professor-oʻqituvchilari, tyutorlari va ishchi-xodimlariga rektor Faxriy yorligʻi hamda esdalik sovgʻalari topshirildi.

СОСТОЯЛОСЬ V ЗАСЕДАНИЕ УЧЕНОГО СОВЕТА УРГЕНЧСКОГО ГОСУДАРСТВЕННОГО УНИВЕРСИТЕТА
Сегодня, 27 декабря, состоялось последнее в 2023 году заседание Совета Ургенчского государственного университета.
В начале встречи ректор Б.Абдуллаев тепло поздравил коллектив с наступающим 2024 годом. Особо отметив, что прошедший 2023 год был годом больших свершений и вех в деятельности университета, он пожелал коллективу сил для достижения еще более высоких побед в наступающем новом году.  Он выступил с докладом о проделанной за 2023 год работе в Ургенчском государственном университете, посвятив подведение итогов года. Он вручил докторские дипломы их владельцам.
Были также заслушаны праздничные пожелания заслуженных учителей.
В течение 2023 года группа профессоров, преподавателей и работников университета была награждена Почетной грамотой ректора и памятными подарками за эффективную работу по совершенствованию образовательного, духовно-просветительского и научного направлений Ургенчского государственного университета и их деятельность в общественных делах.