UCH AVLOD UCHRASHUVI
Ko'p yillardan beri Urganch davlat universitetida an'anaviy tadbirlardan biriga aylangan tarix, bugun va kelajakni oʻzida mujassam etgan "Uch avlod uchrashuvi" bugun, 2-fevral sanasida ham o'zgacha ruhda tashkil etildi.
Ushbu tadbirdan maqsad yoshlarni har tomonlama qo'llab-quvvatlash, ularni xalqimizning ko‘p asrlik an’analarini hurmat qilish ruhida tarbiyalash hamda yoshlarda shukronalik xissini shakllantirishdir.
Uchrashuvda Xorazm viloyati Nuroniy jamg'armasi raisi Matkarim Jumaniyozov, Turon fanlar akademiyasi faxriy akademigi Rahimbergan hoji Sapayev, Respublika Nuroniy jamg'armasi raisi maslahatchisi Rahmatov Mirzo Ismoilovich, Jaloddin Manguberdi nomidagi harbiy akademik litseyining chaqiruvga qadar boshlang'ich tayyorgarlik fani katta o'qituvchisi Baxtiyor Miskinov, Xorazm viloyat musiqiy drama teatri rejissyori, "Mehnat shuhrati" ordeni sohibi Odamboy Abdullayev hamda O'zbekiston xalq artisti Guloro Rahimovalar mehmonlik qilishdi.
Ularning har biri ko‘p yillik faoliyatlari davomidagi o‘ziga xos yutuqlari va sinovlari haqida gapirib berishdi. Ayniqsa, ularning hayotiy pand-nasihatlari talaba-yoshlar uchun yuksak ma‘naviy tarbiya bo‘ldi desak mubolag'a bo'lmaydi.

Встреча трех поколений, ставшая на протяжении многих лет одним из традиционных мероприятий Ургенчского государственного университета, объединяющая историю, настоящее и будущее, сегодня, 2 февраля, прошла в особом духе.
Цель данного мероприятия – всемерная поддержка молодежи, воспитание ее в духе уважения к многовековым традициям нашего народа, формирование у молодежи чувства благодарности.
На встрече были гостями Маткарим Джуманиозов, председатель Хорезмского областного фонда «Нурони», Рахимберган Ходжи Сапаев, почетный академик Туранской Академии, Рахматов Мирзо Исмоилович, советник председателя Республиканского фонда «Нурони», Бахтиёр Мискинов, старший преподаватель дошкольного образования, призывник военно-академического лицея имени Джалоддина Мангуберди, директор Хорезмского областного музыкально-драматического театра, кавалер ордена «Трудовая слава» Одамбой Абдуллаев и народная артистка Узбекистана Гулоро Рахимова.
Каждый из них рассказал о своих уникальных достижениях и испытаниях за долгие годы работы. Тем более, не будет преувеличением сказать, что их жизненные советы были высоким нравственным воспитанием студентов.