UCH AVLOD UCHRASHUVI
Ko'p yillardan beri Urganch davlat universitetida an'anaviy tadbirlardan biriga aylangan tarix, bugun va kelajakni oʻzida mujassam etgan "Uch avlod uchrashuvi" bugun, 2-fevral sanasida ham o'zgacha ruhda tashkil etildi.
Ushbu tadbirdan maqsad yoshlarni har tomonlama qo'llab-quvvatlash, ularni xalqimizning ko‘p asrlik an’analarini hurmat qilish ruhida tarbiyalash hamda yoshlarda shukronalik xissini shakllantirishdir.
Uchrashuvda Xorazm viloyati Nuroniy jamg'armasi raisi Matkarim Jumaniyozov, Turon fanlar akademiyasi faxriy akademigi Rahimbergan hoji Sapayev, Respublika Nuroniy jamg'armasi raisi maslahatchisi Rahmatov Mirzo Ismoilovich, Jaloddin Manguberdi nomidagi harbiy akademik litseyining chaqiruvga qadar boshlang'ich tayyorgarlik fani katta o'qituvchisi Baxtiyor Miskinov, Xorazm viloyat musiqiy drama teatri rejissyori, "Mehnat shuhrati" ordeni sohibi Odamboy Abdullayev hamda O'zbekiston xalq artisti Guloro Rahimovalar mehmonlik qilishdi.
Ularning har biri ko‘p yillik faoliyatlari davomidagi o‘ziga xos yutuqlari va sinovlari haqida gapirib berishdi. Ayniqsa, ularning hayotiy pand-nasihatlari talaba-yoshlar uchun yuksak ma‘naviy tarbiya bo‘ldi desak mubolag'a bo'lmaydi.

THE MEETING OF THREE GENERATIONS
The meeting of three generations, which has become one of the traditional events at Urgench State University for many years, combining history, present and future, was organized today, February 2, in a special spirit.
The purpose of this event is to support young people in every way, to educate them in the spirit of respecting the centuries-old traditions of our people, and to form a sense of gratitude in young people.
At the meeting, Matkarim Jumaniozov, chairman of the Khorezm region Nuroni Foundation, Rahimbergan Hoji Sapayev, honorary academician of the Turan Academy of Sciences, Rahmatov Mirzo Ismoilovich, adviser to the chairman of the Republican Nuroni Foundation, Bakhtiyor Miskinov, senior teacher of the pre-draft military academic lyceum named after Jaloddin Manguberdi. , the director of the Khorezm regional musical drama theater, owner of the Order of "Fame of Labor" Odamboi Abdullayev and People's Artist of Uzbekistan Guloro Rahimova were guests.
Each of them told about their unique achievements and trials during their many years of work. Especially, it is no exaggeration to say that their life advice was a high moral education for students.