O‘zbekiston-Xitoy ta’lim forumida erishilgan kelishuvlarning samarasi oʻlaroq, 2024-yil 22-fevral kuni Xitoyning hamkor Lanchjou san'at va fan universiteti vakillari bilan onlayn uchrashuv tashkil etildi.
Uchrashuvdan maqsad 2024-2025-yillarga moʼljallangan amaliy chora-tadbirlar rejasini amalga oshirish, istiqboldagi vazifalarni belgilab olish.
Lanchjou san'at va fan universiteti Xalqaro hamkorlik bo’limi boshlig’i Zhou Jingchun va fakultet ma’sullari hamda Urganch davlat universitetidan Roman-german filologayasi kafedrasi mudiri G.Abdullayeva, Tarjima nazariyasi va amaliyoti kafedrasi mudiri G.Rahimova, Rus tili va adabiyoti kafedrasi mudiri S.Ro’zmetov hamda Xalqaro hamkorlik bo’limi boshlig’i E.Yo’ldashovlar ishtirokida tomonlar oʻzaro yo’nalishlar bo’yicha hamkorlik aloqalari yo’lga qo’yish boʻyicha takliflarini ilgari surdilar.
Jumladan,  Lanchjou san'at va fan universiteti talabalari uchun rus tili kurslarini tashkil etish, bitiruvchilarni universitetning magistratura dastulariga jalb qilish, talabalar uchun yozgi va qishgi lagerlarni tashkil etish hamda Urganch davlat universiteti Xorijiy filologiya fakultetida xitoy tilini ikkinchi til sifatida o’qitishni joriy etish imkoniyatlari muhokama qilindi. Shu bilan birgalikda, universitet professor-o’qituvchilari uchun stajirovka va talabalari uchun amaliyot kurslarini tashkil etishga kelishib olindi.

As a result of the agreements reached at the Uzbekistan-China education forum, an online meeting was organized on February 22, 2024 with representatives of the Chinese partner Lanzhou University of Arts and Sciences.
The purpose of the meeting is to implement the plan of practical measures for 2024-2025, to determine future tasks.
In the presence of  head of the International Cooperation Department of Lanzhou University of Arts and Sciences Zhou Jingchun and heads of the faculty also head of the Department of Romano-Germanic Philology from Urgench State University G. Abdullayeva, head of the Department of Translation Theory and Practice G. Rahimova, head of the Russian language and literature department S. Rozmetov and the head of the International Cooperation Department E. Yoldashov, the parties put forward proposals for establishing cooperation relations in mutual directions.
In particular, the possibilities of organizing Russian language courses for students of Lanzhou University of Arts and Sciences, attracting graduates to graduate programs of the university, organizing summer and winter camps for students, and introducing the teaching of Chinese as a second language at the Faculty of Foreign Philology of Urgench State University was discussed. Together with this, it was agreed to organize internships for university professors and practice courses for students.