O‘zbekiston-Xitoy ta’lim forumida erishilgan kelishuvlarning samarasi oʻlaroq, 2024-yil 22-fevral kuni Xitoyning hamkor Lanchjou san'at va fan universiteti vakillari bilan onlayn uchrashuv tashkil etildi.
Uchrashuvdan maqsad 2024-2025-yillarga moʼljallangan amaliy chora-tadbirlar rejasini amalga oshirish, istiqboldagi vazifalarni belgilab olish.
Lanchjou san'at va fan universiteti Xalqaro hamkorlik bo’limi boshlig’i Zhou Jingchun va fakultet ma’sullari hamda Urganch davlat universitetidan Roman-german filologayasi kafedrasi mudiri G.Abdullayeva, Tarjima nazariyasi va amaliyoti kafedrasi mudiri G.Rahimova, Rus tili va adabiyoti kafedrasi mudiri S.Ro’zmetov hamda Xalqaro hamkorlik bo’limi boshlig’i E.Yo’ldashovlar ishtirokida tomonlar oʻzaro yo’nalishlar bo’yicha hamkorlik aloqalari yo’lga qo’yish boʻyicha takliflarini ilgari surdilar.
Jumladan,  Lanchjou san'at va fan universiteti talabalari uchun rus tili kurslarini tashkil etish, bitiruvchilarni universitetning magistratura dastulariga jalb qilish, talabalar uchun yozgi va qishgi lagerlarni tashkil etish hamda Urganch davlat universiteti Xorijiy filologiya fakultetida xitoy tilini ikkinchi til sifatida o’qitishni joriy etish imkoniyatlari muhokama qilindi. Shu bilan birgalikda, universitet professor-o’qituvchilari uchun stajirovka va talabalari uchun amaliyot kurslarini tashkil etishga kelishib olindi.

В результате договоренностей, достигнутых на Узбекско-Китайском образовательном форуме, 22 февраля 2024 года была организована онлайн-встреча с представителями китайского партнёра Ланьчжоуского университета искусств и наук.
Цель заседания – реализация плана практических мероприятий на 2024-2025 годы, определение дальнейших задач.
Чжоу Цзинчунь, заведующий отделом международного сотрудничества Ланьчжоуского университета искусств и наук, и руководители факультета, Г. Абдуллаева, заведующая кафедрой романо-германской филологии Ургенчского государственного университета, Г. Рахимова, заведующая кафедрой Теория и практика перевода, русский язык и литература, а также в присутствии начальника управления С.Розметова и начальника отдела международного сотрудничества Э.Ёлдашова стороны выдвинули предложения по установлению отношений сотрудничества по обоюдным направлениям.
В частности, возможность организации курсов русского языка для студентов Ланьчжоуского университета искусств и наук, привлечения выпускников в аспирантуру университета, организации летних и зимних лагерей для студентов, внедрения преподавания китайского языка как второго на факультете иностранной филологии Ургенчского государственного университета. Вместе с этим было решено организовать стажировки для преподавателей университета и курсы практики для студентов.