REKTOR VA YOSHLAR UCHRASHUVI
Bugun UrDU rektori Baxrom Abdullayev, birinchi prorektor D.Ibodullayev va Xorijiy filologiya fakulteti dekani Z.Jumaniyozovlar ushbu fakultetning 1-kurs talabalari bilan uchrashdi.
Uchrashuvda bugungi kunda taʻlim sohasidagi jadal islohotlar, yoshlarga yaratilgan imkoniyatlar Urganch davlat universiteti misolida qayd etilib, talabalarni ushbu sharoitlarga munosib tarzda chuqur bilim olishga chaqirdi. Universitet ichki tartib-qoidalariga qatʼiy amal qilish, salomlashish odobi borasida toʻxtaldi. Darslarga oʻz vaqtida kelish uqtirildi. Talabalarning muammolari, taklif va tashabbuslari so'raldi.
Shuningdek, uchrashuvda KQK “Komplayens nazorat” tizimini boshqarish bo‘limi boshlig’i H.Shihova ham ishtirok etib, korrupsiya va uning salbiy oqibatlari, korrupsiyaga qarshi kurashish va shu turdagi jinoyatlarni sodir etilishining oldini olishga qaratilgan kompleks chora-tadbirlar haqida maʼlumot berdi.

ВСТРЕЧА РЕКТОРА С МОЛОДЕЖЬЮ
Сегодня ректор УрГУ Бахром Абдуллаев, первый проректор Д.Ибадуллаев и декан факультета иностранной филологии З.Джуманиезов встретились со студентами первого курса данного факультета.
На встрече были отмечены сегодняшние стремительные реформы в сфере образования, возможности, созданные для молодежи на примере Ургенчского государственного университета, и студенты были призваны приобретать глубокие знания в соответствии с этими условиями. Было отмечено строгое соблюдение внутренних правил университета и манеры приветствия и прибыть вовремя на занятия. Были выяснены проблемы, предложения и инициативы студентов.
На встрече также приняла участие начальник управления системы «Комплаенс-контроль» БПК Х.Шихова, которая дала информацию о коррупции и ее негативных последствиях, комплексных мерах, направленных на борьбу с коррупцией и предотвращение совершения подобных преступлений.