REKTOR VA YOSHLAR UCHRASHUVI
Bugun UrDU rektori Baxrom Abdullayev, birinchi prorektor D.Ibodullayev va Xorijiy filologiya fakulteti dekani Z.Jumaniyozovlar ushbu fakultetning 1-kurs talabalari bilan uchrashdi.
Uchrashuvda bugungi kunda taʻlim sohasidagi jadal islohotlar, yoshlarga yaratilgan imkoniyatlar Urganch davlat universiteti misolida qayd etilib, talabalarni ushbu sharoitlarga munosib tarzda chuqur bilim olishga chaqirdi. Universitet ichki tartib-qoidalariga qatʼiy amal qilish, salomlashish odobi borasida toʻxtaldi. Darslarga oʻz vaqtida kelish uqtirildi. Talabalarning muammolari, taklif va tashabbuslari so'raldi.
Shuningdek, uchrashuvda KQK “Komplayens nazorat” tizimini boshqarish bo‘limi boshlig’i H.Shihova ham ishtirok etib, korrupsiya va uning salbiy oqibatlari, korrupsiyaga qarshi kurashish va shu turdagi jinoyatlarni sodir etilishining oldini olishga qaratilgan kompleks chora-tadbirlar haqida maʼlumot berdi.

RECTOR AND YOUTH MEETING
Today UrSU rector Bahrom Abdullayev, first vice-rector D. Ibodullayev and dean of the faculty of foreign philology Z. Jumaniyozov met with the first-year students of this faculty.
The meeting highlighted today's rapid reforms in the field of education, the opportunities created for youth through the example of Urgench State University, and students were encouraged to acquire in-depth knowledge in accordance with these conditions. Strict adherence to the university's internal rules and manners of greeting and arriving on time for classes was noted. Problems, suggestions and initiatives of students were clarified.
Also the head of the department for the management of the "Compliance control" system for the fight against corruption H.Shihova participated in the meeting and gave information about corruption and its negative consequences, and comprehensive measures aimed at combating corruption and preventing the commission of such crimes.