Maslenitsa- bu rus xalqining milliy bayrami bo’lib, u qish va bahor fasllari uchrashuvining bir hafta davomida nishonlanishidir. Maslenitsa-ro‘za tutishga tayyorgarlik haftasidir.
Ushbu bayram munosabati bilan bugun, 15-mart kuni Urganch davlat universiteti O’zbek filologiyasi fakultetida Filologiya va tillarni oʻqitish: rus ta’lim yo’nalishi talabalari tomonidan “Maslenitsa” bayrami keng nishonlanmoqda.
Erta tongdan fakultet fayesida yuqori saviyada tashkil etilgan koʻrgazmada rus xalqining boy milliy madaniyati, o’ziga xos urf-odatlari, milliy taomlari rang-barang tarzda aks ettirildi.
Barchaga birdek ko’tarinki kayfiyat baxsh etgan bayram koʻrgazmasi nafaqat fakultet balki, universitet rahbariyati, professor-oʻqituvchilari va koʻp sonli talaba-yoshlarining eʼtiborini jalb etdi.

THE NATIONAL HOLIDAY OF THE RUSSIAN PEOPLE - "MASLENITSA" IS WIDELY CELEBRATED
Maslenitsa is a national holiday of the Russian people, which is a week-long celebration of the meeting of the winter and spring seasons. Maslenitsa is a week of preparation for fasting.
In connection with this holiday, today, March 15, the students of the Faculty of Uzbek Philology of Urgench State University of Philology and Language Teaching: Russian Education are celebrating Maslenitsa.
The rich national culture, unique traditions, and national dishes of the Russian people were colorfully displayed at the exhibition organized at a high level in the faculty hall from early morning.
The festive exhibition, which gave everyone an equally cheerful mood, attracted the attention of not only the faculty, but also the university management, professors and teachers, and a large number of students.