Urganch davlat universiteti jamoasi "Ma'rifat maydoni" Respublika ko'rik-tanlovining hududiy bosqichi g'olibi bo'ldi.
Tanlovning ushbu bosqichida Xorazm viloyatidagi oliy ta'lim muassasalari jamoalari orasida Urganch davlat universitetining "Xorazmiylar" jamoasi ham faol ishtirok etdi. 3 ta shart asosida o'tkazilgan tanlov hakamlar hay'ati tomonidan munosib baholab borildi.
Yakuniy natijalarga ko'ra universitetimiz jamoasi mintaqaviy bosqichga yo'llanmani qo'lga kiritdi.
G'oliblikni qo'lga kiritgan jamoamizni universitet ma'muriyati nomidan samimiy tabriklaymiz hamda mintaqaviy bosqichda ham ulkan zafarlar tilaymiz!

Команда Ургенчского государственного университета стала победителем регионального этапа республиканского конкурса «Поле просветления».
На данном этапе соревнований среди команд высших учебных заведений Хорезмской области активное участие приняла команда «Хорезмийцы» Ургенчского государственного университета. Конкурс, проведенный по трем условиям, был оценен жюри по достоинству.
По итогам команда нашего университета завоевала путевку на региональный этап.
От имени ректората университета искренне поздравляем нашу команду-победителя и желаем больших побед на региональном уровне!