Urganch davlat universiteti jamoasi "Ma'rifat maydoni" Respublika ko'rik-tanlovining hududiy bosqichi g'olibi bo'ldi.
Tanlovning ushbu bosqichida Xorazm viloyatidagi oliy ta'lim muassasalari jamoalari orasida Urganch davlat universitetining "Xorazmiylar" jamoasi ham faol ishtirok etdi. 3 ta shart asosida o'tkazilgan tanlov hakamlar hay'ati tomonidan munosib baholab borildi.
Yakuniy natijalarga ko'ra universitetimiz jamoasi mintaqaviy bosqichga yo'llanmani qo'lga kiritdi.
G'oliblikni qo'lga kiritgan jamoamizni universitet ma'muriyati nomidan samimiy tabriklaymiz hamda mintaqaviy bosqichda ham ulkan zafarlar tilaymiz!

The team of Urgench State University won the regional stage of the "Marifat Field" Republican competition.
At this stage of the competition, among the teams of higher educational institutions in the Khorezm region, the "Khorazmians" team of Urgench State University took an active part. The competition held on the basis of 3 conditions was duly evaluated by the jury.
According to the final results, our university team won a ticket to the regional stage.
On behalf of the university administration, we sincerely congratulate our winning team and wish great victories at the regional level!