Urganch davlat universiteti va Oʻzbekiston Respublikasi Ichki ishlar vazirligi Malaka oshirish instituti oʻrtasida hamkorlik memorandumi imzolandi
Bugun Oʻzbekiston Respublikasi Ichki ishlar vazirligi Malaka oshirish instituti boshlig'i, polkovnik, t.f.n., dots. Olimjon Axmedov va Urganch davlat universiteti rektori f-m.f.d., professor Baxrom Abdullayev oʻrtasida hamkorlikni mustahkamlash yuzasidan rasmiy uchrashuv boʻlib oʻtdi. Unda tomonlardan vakillar ishtirok etishdi.
Muloqotda har ikkala muassasa uchun manfaatli masalalar muhokama qilinib, oʻquv jarayonining sifatini oshirish boʻyicha oʻzaro tajriba almashish, kadrlar qayta tayyorlash va ularning malakasini oshirishning oʻquv dasturlari, oʻquv metodik va normativ materiallarini ishlab chiqishda hamkorlik koʻrsatish, hamkorlikda xorijiy tillarni oʻrgatish va huquqiy savodxonlikni oshirishga yoʻnaltirilgan qator vazifalarni koʻzda tutuvchi hamkorlik  memorandumi imzolandi.

Подписан меморандум о сотрудничестве между Ургенчским государственным университетом и Институтом высшего образования МВД Республики Узбекистан.
Сегодня состоялась официальная встреча начальника Института повышения квалификации МВД Республики Узбекистан, полковник, к.т.н., доц. Олимджона Ахмедова с ректором Ургенчского государственного университета, доктором наук, профессором Бахромом Абдуллаевым по вопросам укрепления сотрудничества. В нем приняли участие представители из двух сторон.
В ходе диалога были обсуждены вопросы, представляющие интерес для обоих вузов, взаимный обмен опытом по повышению качества образовательного процесса, сотрудничество в разработке образовательных программ, учебно-методических и нормативных материалов для переподготовки кадров и повышения их квалификации, сотрудничество в преподавании иностранных языков и ряд задач, направленных на повышение правовой грамотности, подписан перспективный меморандум о сотрудничестве.