Qori Niyoziy nomidagi O‘zbekiston pedagogika fanlari ilmiy tadqiqot instituti direktori Xolboy Ibraimov universitetning yangi barpo etilgan 5-o’quv binosida bo’ldi
Universitet talabalari bilan bo’lib o’tgan uchrashuvdan so’ng, akademik X.Ibraimov O’quv ishlari bo’yicha prorektor S.Xodjaniyozov hamrohligida universitetning 5-o’quv binosida bo’lib, u yerda talabalar uchun yaratilgan sharoitlar bilan tanishdi va o’quv xonalari, maʼruza zallari, talabalarning dam olish joylari va akademiklar uchun ajratilgan xonalarni borib ko'rdi.
Akademik dars jarayonlarida ham ishtirok etib, talabalar bilan suhbat olib bordi va ularga ilm olish, yaratilgan sharoitlardan unumli foydalangan holda Vatanga xizmat qiladigan komil inson bo’lib yetishish borasida o’z tavsiyalarini berdi. Shuningdek, universitetda tashkil etilgan Akademik mobillikni muvofiqlash va talabalar bilan ishlash bo'limi: Registratsion ofis faoliyati bilan yaqindan tanishdi.

Director of the Scientific Research Institute of Pedagogical Sciences of Uzbekistan named after Qori Niyozi, Kholboy Ibraimov visited the newly constructed 5th educational building of the university
After the meeting with the students of the university, Academician Kh.Ibraimov with Vice-Rector for Academic Affairs S.Khodjaniyozov visited 5th educational building of the university and he got acquainted with the conditions created for students, classrooms, lecture halls, student lounges and rooms reserved for academics.
He also participated in the academic lesson processes, talked with the students and gave them his recommendations on how to acquire knowledge and become a perfect person who will serve the Motherland by making good use of the created conditions. Also, he became familiar with the activities of the Academic Mobility Coordination and Student Affairs Department established at the university: Registration Office.