Bugun Respublikamiz bo'ylab  “Yangi nafas” ommaviy yugurish musobaqalari bo'lib o'tdi.
Shu jumladan, viloyatimiz markazi Urganch shahrida ham yuqori saviyada tashkil etilgan marafon viloyatimizning minglab yoshlarini “Bir vatanda, bir vaqtda, bir masofaga, bir maqsadda – birga yuguramiz!” shoiri ostida birlashish maqsadida jam qildi.
Ushbu ommaviy yugurish marafonida Urganch davlat universitetining ham barcha fakultetlaridan yuzlab talabalari universitet rahbariyati, professor-o'qituvchilari hamda tyutorlari boshchiligida faol ishtirok etishdi.
"Yangi nafas" marafonida  erkaklar oʻrtasidagi musobaqalarda Urganch davlat universiteti Sport va san'at fakulteti talabalari Jumanyozov Norbek faxrli 2-o'rinni,  Xujanyozov Yodgorbek esa 3-o'rinni qo'lga kiritib, viloyat hokimligi tomonidan munosib taqdirlandi.

The UrSU team participated in the "New Breath" sports competitions...
In addition, the marathon organized at a high level in the city of Urgench, the center of our region, invited thousands of young people of our region to "Run together in the same country, at the same time, for the same distance, for the same purpose!" gathered in order to unite under the aim.
Hundreds of students from all faculties of Urgench State University actively participated in this public running marathon under the leadership of university management, professors and tutors.
Jumanyozov Norbek, students of the Faculty of Sports and Arts of Urgench State University, won the 2nd place, and Khujanyozov Yodgorbek, the 3rd place, in the men's competitions in the "New Breath" marathon, and were duly awarded by the regional administration.