“Milliy qadriyatlar festivali” tashkil etildi
Bugun Urganch shahridagi Amir Temur nomidagi istirohat bog‘ida Urganch davlat universiteti tomonidan “Milliy qadriyatlar festivali” tashkil etildi.
Mazkur festivaldan ko‘zlangan asosiy maqsad  yoshlarda milliy an’analarimiz, qadriyat va urf-odatlarimizga nisbatan hurmat, Vatanga sadoqat kabi olijanob tuyg‘ularni shakllantirish, yoshlarning ma’naviy barkamol shaxs sifatida jamiyatda o‘z o‘rinlarini topishlari uchun ko‘maklashish hamda “ommaviy madaniyat” taʼsiridan asrashga qaratilgandir.
Festival universitet talabalari tomonidan tashkil etilgan milliy liboslar ko’rgazmasi, milliy an’analarimizni aks ettiruvchi sahna ko’rinishlari bilan o’zgacha tus oldi. Shu bilan birga, talabalarning qo’l mehnatlari va ijodiy ishlari namoyishi tengqurlari uchun ajoyib namuna boʻldi.
Festival doirasida Yoshlar markazi binosida Oʻzbekiston Yozuvchilar uyushmasi Xorazm viloyati boʻlimi rahbari, shoira Gavhar Ibodullayeva bilan adabiy uchrashuv ham tashkil etildi. Ushbu ijodiy uchrashuv adabiyotga, sheʼriyatga oshno talaba-yoshlarni o’z atrofiga jam qildi.
Ayniqsa, arqon tortish, tosh ko’tarish va workout sport turlari bo’yicha o’tkazilgan musobaqalar festivalga tashrif buyurganlarda katta taassurot qoldirdi.

Организован «Фестиваль национальных ценностей».
Сегодня Ургенчский государственный университет организовал «Фестиваль национальных ценностей» в парке отдыха имени Амира Темура.
Основная цель этого фестиваля – формирование благородных чувств, таких как уважение к нашим национальным традициям, ценностям и обычаям, верность Родине, помогать молодым людям найти свое место в обществе как духовно зрелой личности, а также защита от влияния «массовой культуры».
Фестиваль ознаменовался выставкой национальных костюмов, организованной студентами университета, и спектаклями, отражающими наши национальные традиции. В то же время демонстрация рукодельных и творческих работ учащихся стала прекрасным примером для их сверстников.
В рамках фестиваля в здании Молодёжного центра была организована литературная встреча с поэтессой Гавхар Ибадуллаевой, руководителем Хорезмского областного отделения Союза писателей Узбекистана. Эта творческая встреча объединила студентов и молодых людей, знакомых с литературой и поэзией.
Особенно большое впечатление на посетителей фестиваля произвели соревнования по перетягиванию каната, подъему камней и силовым видам спорта.