“Milliy qadriyatlar festivali” tashkil etildi
Bugun Urganch shahridagi Amir Temur nomidagi istirohat bog‘ida Urganch davlat universiteti tomonidan “Milliy qadriyatlar festivali” tashkil etildi.
Mazkur festivaldan ko‘zlangan asosiy maqsad  yoshlarda milliy an’analarimiz, qadriyat va urf-odatlarimizga nisbatan hurmat, Vatanga sadoqat kabi olijanob tuyg‘ularni shakllantirish, yoshlarning ma’naviy barkamol shaxs sifatida jamiyatda o‘z o‘rinlarini topishlari uchun ko‘maklashish hamda “ommaviy madaniyat” taʼsiridan asrashga qaratilgandir.
Festival universitet talabalari tomonidan tashkil etilgan milliy liboslar ko’rgazmasi, milliy an’analarimizni aks ettiruvchi sahna ko’rinishlari bilan o’zgacha tus oldi. Shu bilan birga, talabalarning qo’l mehnatlari va ijodiy ishlari namoyishi tengqurlari uchun ajoyib namuna boʻldi.
Festival doirasida Yoshlar markazi binosida Oʻzbekiston Yozuvchilar uyushmasi Xorazm viloyati boʻlimi rahbari, shoira Gavhar Ibodullayeva bilan adabiy uchrashuv ham tashkil etildi. Ushbu ijodiy uchrashuv adabiyotga, sheʼriyatga oshno talaba-yoshlarni o’z atrofiga jam qildi.
Ayniqsa, arqon tortish, tosh ko’tarish va workout sport turlari bo’yicha o’tkazilgan musobaqalar festivalga tashrif buyurganlarda katta taassurot qoldirdi.

"Festival of National Values" was organized
"Festival of National Values" was organized by Urgench State University today in the recreation park named after Amir Temur in Urgench.
The main goal of this festival is to form noble feelings such as respect for our national traditions, values  and customs, loyalty to the Motherland, to help youngsters to find their place in society as a spiritually mature person, and  aimed at protection from the influence of "mass culture".
The festival was highlighted by the exhibition of national costumes organized by the students of the university, and the performances reflecting our national traditions. At the same time, the demonstration of the students' handiwork and creative works was an excellent example for their peers.
Within the framework of the festival, a literary meeting was organized with poetess Gavhar Ibadullayeva, head of the Khorezm regional branch of the Writers' Union of Uzbekistan, in the building of the Youth Center. This creative meeting brought together students and young people familiar with literature and poetry.
Especially the competitions in rope pulling, stone lifting and workout sports made a great impression on those who visited the festival.